BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Barış - Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güneşli, güzel bir şubat gününde öğleden sonra oyunlarımızı ve balonlarımızı alıp Genel Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Ziyaretimizde Barış ile tanıştık. Barış 16 yaşında ve servisimizde tedavi görüyor. Oynamaya Ben Neyim oyunuyla başladık, Barış verdiği tüm ipuçlarıyla bize yardımcı olsa da oyunu yine o kazandı. Uno oynarken de hem şansının yaver gitmesiyle hem de stratejik davranmasıyla bizi ikinci kez mağlup etmiş oldu. Balondan yaptığımız figürleri de oldukça beğendi. Oyun oynarken ettiğimiz sohbette hukuk okumak istediğini söyledi ancak bize tıpla ilgili pek çok soru da sordu. Arkadaşlarıyla bisikletle dolaşmayı sevdiğini, ayrıca arabalara da ilgi duyduğunu öğrendik. Bilgisayar oyunlarının bağımlılık yaptığını düşündüğü için onlarla çok fazla ilgilenmediğini, onun yerine İstanbul'da yeni yerler keşfetmeyi sevdiğini söyledi. Ziyaretimizin sonuna doğru yaklaşırken Barış'a bir dilek hakkı olsa ne olacağını sorduk. Bir süre düşündükten sonra dileğinin kapıları açılabilen, ışıklı, metal bir "Oyuncak Ambulans Arabası" olduğunu söyledi. Siz de Barış'ın dileğini gerçekleştirerek mutluluğuna katkıda bulunmak ister misiniz ?

Yağmurlu ama bir o kadar da ferah bir güne Barış’ın dileğinin elimize ulaştığı haberiyle başladık. Vakit kaybetmeden ailesiyle iletişime geçerek hastanede olduğunu ve dileğini sabırsızlıkla beklediğini öğrendik. Barış’ı bekletmemek için hemen yanına gittik. Bizi gördüğüne oldukça sevindi, halini hatırını sorduktan sonra heyecanla hediye paketini uzattık. Dileğinin tam istediği gibi olduğunu, onun için güzel bir anı olarak kalacağını söyledi. Barış’ın mutluluğuna ve güzel gülüşüne ortak olan gönüllümüze teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: