BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

BİZ KİMİZ?

Miniklerimizin tebessümü için çalışıyoruz.

HİKÂYEMİZ

Onkoloji servisi ziyaretlerinden birinde tanıştıkları Leyla'nın minicik dileğini gerçekleştirmek ve daha nice çocuğun tebessümüne aracı olmak amacıyla yola çıkan üç tıp öğrencisinin temel adımlarını attığı, Leyla’nın vefatıyla arkalarında daha fazla pişmanlık bırakmamak adına süreci hızlandırarak başlattığı Leyla'dan Sonra projesini yürüten tıp öğrencilerinden oluşan bir ekibiz. Kronik hastalığa sahip olan çocuklarla kaliteli vakit geçiren ve onların dileklerinin gerçekleşmesine aracı olmaya çalışan bu proje; şimdi ise Türkiye’nin birçok yerindeki tıp fakültelerinde aktif olarak devam eden bir iyilik hareketine dönüşmüş durumda.
Projemiz İstanbul (Çapa) Tıp Fakültesi'nde başlamış olup şu an 61 fakültede aktif olarak ilerlemekte, 0 tıp fakültesinde ise başlaması için çalışmalar devam etmektedir. Çocuklarımızın bizler için belki çok küçük ama onlara bir hayal dünyası ifade eden en büyük dileklerini öğrenip, bu dileklerini gerçekleştirmek isteyen gönüllülerimizle beraber miniklerimizin tebessümü için çalışmaktayız.
Çocuk
Aktif Fakülte
Tıp Fakültesi Öğrencisi
Kan Bağışçısı
+
Takipçi

SÜREÇ NASIL İŞLİYOR?

Tıp öğrencilerinden oluşan iki – üç kişilik ekipler oluşturuyor, düzenli olarak servislere gidip çocuklarımızı ziyaret ediyoruz. Sohbet ederken en sevdiği renk, izlediği filmler, hayalindeki meslek gibi çocuğumuzu daha iyi tanımamızı sağlayan sorularla arkadaşlığımızı ilerletmeyi ihmal etmiyoruz. Muhabbet sırasında hayatta gerçekleşmesini en çok istediği dileğini öğreniyoruz. Bu çok istenen bir oyuncak, öğrenme hayalleri kurulan bir enstrüman ya da okunmayı bekleyen bir kitap olabildiği gibi bir ünlüyle tanışıp imzasını almak, bir gezi, bazen de sadece patates kızartması yemek gibi minik bir istek olabiliyor. Çocuğumuzu tanıtan ufak bir hikayeyle birlikte dileğini internet sitemizde ve sosyal medya hesaplarımızda çocuklarımız ve ailelerinden onay alarak yayımlıyoruz.
Bu hayali gerçekleştirmeye istekli gönüllülerimiz ana sayfamızda paylaşılan yazıların altında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiyor. Arkadaşımızın dileğini kargo yoluyla bizlere göndererek gerçekleştiriyor.
Dileğin gerçekleştirilmesi ile bizim görevimiz ve çocuklarımızla iletişimimiz sona ermiyor. Çocuğumuzla duygusal bir bağ kurmuş olup her fırsatta onu ziyaret ediyoruz. Birlikte oyun oynuyor, sohbet ediyor, doğum günleri gibi özel günlerini unutmuyor; onlara abi, abla veya arkadaş oluyoruz. Onların gözlerindeki mutluluğa şahit olmak ve bu iyilik halkasının bir parçası haline gelmek isterseniz sizleri de aramıza bekliyoruz.

İYİLİKLE KALIN! :)