BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

S.S.S.

Sıkça sorulan sorular

Sorular & Cevaplar

S. Tıp fakültesi öğrencisi değilim, size nasıl yardımcı olabilirim?

Öncelikle okulunuzda Leyla'dan Sonra projesini yürüten bir ekip yoksa tıp fakültesi öğrencileriyle iletişime geçip projenin başlamasına aracı olabilirsiniz. Ziyaretlerde sadece tıp öğrencilerinin bulunmasına izin veriliyor ancak muhakkak tıp öğrencilerinin de sizinle birlikte çalışmak isteyeceği yerler ve durumlar olacaktır, [email protected] adresine mail atarsanız ilgili üniversitedeki ekiple irtibatınızı sağlayabiliriz. Ayrıca çocuklarımız için çok çok önemli olan kan ihtiyacına yönelik hazırladığımız kan bağışı projemizi üniversitenizde yayarsanız da onlar için büyük bir iyilik yapmış olursunuz.

S. Tıp öğrencisiyim, benim fakültemde de Leyla'dan Sonra projesini başlatmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

[email protected] adresimize mail atarsanız ilgili arkadaş size projeyi başlatma aşamaları ve süreçle alakalı bilgi verecektir.

S. Bu çok güzel bir haber ki çocuklarımızın hepsinin dileği anında karşılanıyor, beklenenler kategorisinde çocuk yok. Ama ben de yardımcı olmayı çok istiyorum, ne yapabilirim?

Her gün yeni çocuklarla tanışıldığı için sitemizi takipte kalabilirsiniz,dilerseniz de ziyaretler esnasında iletişimimizi kolaylaştırmak için beraber vakit geçirmemize yardımcı olacak ve sonrasında kendilerinde hatıra kalacak küçük hediyeler ( boya kitabı, yapboz gibi) göndererek çok sayıda çocuğun mutluluğuna ve hastanede daha güzel vakit geçirmesine aracı olabilirsiniz. Herhangi bir fakültenin mail adresine yazarsanız hediyeler hakkında sizi yönlendireceklerdir.

S. Ben kargoyu göndereli bir hafta oldu, neden çocuğum ‘teslim edilenler’ kategorisinde değil?

Çocuk hastaneden kısa süreliğine ayrılmış, geri dönüşü bekleniyor olabilir ya da çocuk taburcu olmuştur ve hediyeniz çocuğun evine kargolanacaktır. Hediyenizin mümkün olan en kısa zamanda teslim edileceğinden emin olabilirsiniz.

S. Kargo ücretini kim karşılıyor?

Leyla'dan Sonra projesi tıp fakülteleri kapsamında tamamen gönüllülük esasına dayalı bir şekilde yürütülmektedir. Bilindiği gibi para yardımı da kabul edilmediğinden kargo ücretleri için bütçemiz bulunmamaktadır. Bu yüzden karşı ödemeli kargo göndermemenizi rica ediyoruz.

S. Ben bu çocuğun hediyesini aldım, nereye gönderiyorum?

Aynı çocuğa birden fazla hediye gelmesi karışıklığa neden olabildiğinden lütfen bizden olumlu cevap almadan hediyeyi temin etmeyin.

S. E-posta attım, bir saat oldu hala cevap gelmedi?

Projemiz tıp fakülteleri kapsamında yürütüldüğünden mailleri cevaplayanlar da tıp fakültesi öğrencileridir ve bazen derslerinin yoğunluğundan dolayı küçük gecikmeler yaşanabilir. En kısa zamanda size geri dönüş yapılacağından emin olabilirsiniz.

S. Facebook'tan (Twitter/Instagram) yazdım, hala cevap verilmedi.

Hediyelerin temini konusunda karışıklık yaşanmaması için iletişimi tek kanaldan sağlıyoruz. Dileğini gerçekleştirmek istediğiniz çocuğun yazısındaki mail adresine mail atarsanız, ilgili arkadaşlar size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

S. Ben de bir çocuğu mutlu etmek istiyorum, nasıl destek olacağım?

İnternet sitemizden dileğini gerçekleştirebileceğinizi düşündüğünüz çocuğumuzu bulup, yazısının altında bulunan mail adresine yazabilirsiniz. Mail görevlilerimiz sizi yapmanız gerekenler konusunda bilgilendirecektir.