BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Umut - Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güneşli bir Ankara gününde heybelerimizi birbirinden eğlenceli oyunlarımızla doldurup Genel Pediatri servisimizin yolunu tuttuk. Serviste akıllı mı akıllı bir o kadar da yakışıklı 12 yaşındaki miniğimiz Umut’la tanıştık. Önce heyecanla Memory Chess oynamaya başladık. Umut bu oyunda bize hafızasının ne kadar iyi olduğunu gösterdi. Oyun serüvenimize Hızlı Dedektif ile devam ettik. Oyunumuzu oynarken iki kişilik gruplar oluşturduk. Miniğimiz ve grup arkadaşı bu oyunda çok iyi bir performans göstererek bizi mağlup etmeyi başardılar. Keyifle oyunlarımızı oynarken bir yandan da sohbet etmeyi ihmal etmedik. Sohbetimiz sırasında miniğimizin Galatasaraylı olduğunu ve en çok kırmızı rengi sevdiğini öğrendik. Ziyaretimizin sonlarına doğru miniğimize dileğini sorduk. Biraz düşündükten sonra Umut bizden “Uzaktan Kumandalı Arazi Arabası” istediğini söyledi. Siz de miniğimiz Umut’un dileğini gerçekleştirip onun tatlı gülüşüne ortak olmak ister misiniz?

Umut’un hediyesi bize ulaşır ulaşmaz ailesiyle iletişime geçtik. Umut’un hastanede tedavisine devam ettiğini öğrenince miniğimizle tekrar görüşecek olmanın sevinciyle hediyesini güzelce paketleyip hastanemizin yolunu tuttuk. Miniğimiz bizi güler yüzüyle karşıladı ve heyecanla hediyesinin paketini açmaya başladı. Böylece hediyesini açarkenki heyecanına biz de ortak olmuş olduk. Arabasını gören miniğimizin mutluluğu yüzünden okunuyordu. Miniğimizin mutluluğu bizi de çok mutlu etti. Hediyesini çok beğendiğini söyleyen Umut sevinçle arabasını incelemeye koyuldu. Miniğimizin sevincine ve tatlı gülümsemesine vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: