BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Seher - Yüzüncü Yıl Tıp Fakültesi

1 1

Yüzüncü Yıl Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün güzeller güzeli 13 yaşındaki Seher ile tanıştık. Lösemi (kan kanseri) tanısıyla Çocuk  Hematoloji servisimizde tedavi görüyor. Başta biraz utangaç davransa da oynadığımız Scrabble oyunundan sonra açıldı. Üstelik bizi oyunda yenerek kelime dağarcığıyla hayli şaşırttı. Kitap okumayı, resim çizmeyi, oyunlar oynamayı çok sevdiğini söyledi. Hatta bizimle beraber çok da güzel bir resim çizdi. En çok ağaç çizmeyi sevdiği için bu resimde de tabii ki birçok ağaç vardı. Bu esnada şarkı dinlemeyi çok sevdiğini söyleyince beraber şarkılar dinledik. Büyüyünce inşaat mühendisi olmak isteyen Seher’in özellikle ev çizimlerine ve ev maketlerine ilgisi şimdiden başlamış.

Seher’e bizden dileğini sorduğumuzda ise bir süre kararsız kalıp en son ağlayan oyuncak bebek istediğini söyledi. Bu istediğini gerçekleştirerek güzel gülümsemesine vesile olmak ister misiniz ?

Bugün Seher’e hediyesini teslim ettik. Hediyeyi görünce çok mutlu oldu. Beraber doktorculuk oynadık. Ağlayan bebeğini önce muayene ettik daha sonra bebeğine ilaç verdik. Bebeğine çeşitli isimler düşündü ama bu konuda biraz kararsız kaldı. Oyuncağını bir arkadaş olarak gördüğünü ve artık çok fazla sıkılmayacağını da ekledi. Meleğimizin hediyesine vesile olan gönüllülerimize teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: