BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Hasan - Yüzüncü Yıl Tıp Fakültesi

1 1

Yüzüncü Yıl Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün 13 yaşındaki Hasan ile tanıştık. Hasan Burkitt Lenfoma (bir çeşit lenf kanseri) tanısıyla hastanemizin Çocuk Hematoloji Servisinde tedavi görüyor. Odaya girdiğimiz an bizi sıcacık gülümsemesiyle karşıladı. Yakışıklı çocuğumuz o kadar güzel sohbet ediyordu ki yanından ayrılmak istemedik. Beraber oyunlar oynadık. Çok eğlendik. Güzel sohbeti ve güler yüzlülüğünün yanı sıra zekası ile de bizi 3 taş ve 9 taş oyunlarında yendi. Götürdüğümüz tahtalarla da bir çok şekil yaptık. Okulu ve kitap okumayı çok sevdiğini söyleyen Hasan'ımıza Sherlock Holmes kitabını hediye ettik. En kısa zamanda okuyacağını ve bize anlatacağını söyledi. Hangi takımı tuttuğunu sorduğumuzda Beşiktaş'ı tuttuğunu söyledi. Ayrıca yakışıklı Hasan'ımız büyüyünce imam olmak istiyormuş. Nedenini sorduğumuzda da medrese eğitimi gördüğünü ve orayı çok sevdiğini söyledi.

Bizden isteğinin ne olduğunu sorduğumuzda büyük mavi bir bisiklet istediğini söyledi. Siz de yakışıklı çocuğumuzun bu dileğini gerçekleştirmek ve sıcacık gülümsemesine vesile olmak ister misiniz? 

Beşiktaşlı yakışıklımız Hasan, hediyesini görür görmez çok mutlu oldu. Hasan'ımıza bu mutluluğu yaşatan değerli gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: