BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Dilara - Yüzüncü Yıl Tıp Fakültesi

Yüzüncü Yıl Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün dünya tatlısı miniğimiz 5 yaşındaki Dilara ile tanıştık. Lösemi (kan kanseri) tanısı ile çocuk hematoloji servisimizde tedavi görüyor. Dilara bizi çok sıcak karşıladı, birlikte oyun hamuru ile birçok şekil yaptık. Yıldız yapıp beraber dilekler tuttuk. Sohbet ederken yenidoğan kardeşi Derin ile yaramazlık yapmak için sabırsızlandığını öğrendik. Oyun hamuruyla oynarken uğur böceği ve uğur böceğine ev yaptık. Beraber uğur böceği şarkısını söyledik. Düğünleri çok seven miniğimiz açtığımız hareketli şarkılara eşlik etmeden duramadı hatta halay çekmesini zar zor engelledik. Dilara en sevdiği rengin pembe olduğunu söyledi ve bize pembe kalemiyle bir sürü resim çizdi. Giderken yanımızda götürdüğümüz stickerları yüzümüze yapıştırarak gün boyunca onlarla gezmemizi istedi. Büyüyünce ne olmak istediğini sorduğumuzda çocuk doktoru olmak istediğini söyledi.

Masal kahramanları kadar tatlı prensesimiz Dilara'nın bizden dileği en çok sevdiği çizgi film karakteri olan KARLAR ÜLKESİ KRALİÇESİ ELSA'NIN ELBİSESİ oldu. Minigimizin bu dileğini gerçekleştirip onun yüzündeki gülümsemenin kaynağı olmak ister misiniz?

Dilara'mızın hediyesinin elimize ulaştığı bugün, karlı bir sabaha uyandık. Karlar kraliçesi Elsa’nın kostümünü giyen Dilara tam bir kraliçeye dönüştü. Kraliçemize bu güzel mutluluğu yaşatan gönüllümüze teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: