BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Muhammed Ömer - Yıldırım Beyazit Tıp Fakültesi

Yıldırım Beyazit Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Soğuk bir Ankara gününde Ankara Şehir Hastanesi çocuk servisinde Muhammed Ömer’le tanışıyoruz. Muhammed 4 yaşında Astım tanısıyla(Hava yolu darlığı ataklarıyla seyreden bir akciğer hastalığı) hastanemizde tedavi görüyor. Odaya girdiğimiz an Muhammed’in ne kadar enerjik olduğunu fark ediyoruz. Önce kendimizi tanıtıyoruz daha sonra bizimle oyun oynamak isteyip istemediğini soruyoruz. Teklifimizi büyük bir mutlulukla kabul ediyor. Muhammed ile önce Jenga bloklarıyla değişik şekiller yapıyoruz. Muhammed’in çok geniş bir hayal dünyası var. Bize çok güzel bir uzay roketi yapıyor ve Muhammed’in pilot olmak istediğini öğreniyoruz. Jenga bloklarıyla uzun süre eğlendikten sonra oyun hamuruna geliyor sıra. Birlikte farklı şekiller yapıyoruz. Muhammed yine tüm marifetlerini göstererek bize çok tatlı bir köpek yapıyor ve adını Pamuk koyuyor. Oyun hamuruyla işimiz bitince boyama kitabına geçiyoruz. Muhammed bize en sevdiği renklerin yeşil, sarı ve mavi olduğunu söylüyor. Hep beraber boyama yaptıktan sonra Muhammed’e bizden ne istediğini soruyoruz. O da bizden çekbırak yeşil metal araba istediğini söylüyor. İsteğini öğrendikten sonra Muhammed’e veda ediyoruz.

Muhammed’in dileğini gerçekleştirmek ister misiniz?

Muhammed Ömer'in hediyesi bize ulaşınca hediyesini vermek için sabırsızlanıyoruz ve hemen babasıyla iletişime geçiyoruz. Hastaneye kontrole daha sonraki bir vakit gelecekleri için hediyesini annesine teslim ediyoruz. Muhammed hediyesini görünce çok sevinmiş,fotoğraftan da anlayacağımız gibi gözleri ışıl ışıl olmuş. Muhammed Ömer'i ve bizi mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz.  :) 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: