BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

İsmail Yuşa - Yıldırım Beyazit Tıp Fakültesi

1 1

Yıldırım Beyazit Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Soğuğunu iliklerimize kadar hissettiğimiz bir Ankara sabahında çeşitli oyunlarımızın bulunduğu heybelerimizi alarak Genel Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Ziyaretimiz sırasında tatlı mı tatlı İsmail Yuşa ile tanışma şansını elde ettik. İsmail Yuşa 9 yaşında ve MS (Bir çeşit merkezi sinir sistemi hastalığı) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. Minik prensimize ne oynamak istediğini sorduğumuzda bize oyun hamuru cevabını verdi. Oyun hamurundan araba yaparken bir yandan da küçüğümüz ile sıcak bir sohbete daldık. Bizlere büyüyünce veteriner olmak istediğinden bahsetti. Evlerinde 2 tane köpek besliyorlarmış ve küçüğümüzün en sevdiği hayvan da kediymiş. Minik prensimizden öğrendiğimiz bir başka bilgi ise en sevdiği rengin turuncu olduğuydu. Üzerindeki kıyafet de bundan olacak ki turuncu renkti. Arabamızın farından amblemine kadar her şeyi düşünen minik prensimiz arabaları çok sevdiğini de özellikle belirtti. Ziyaretimizin sonuna doğru kendisine bizden ne istediğini sorduğumuzda "Kırmızı Uzaktan Kumandalı Araba" istediğini söyledi. Siz de küçüğümüzün dileğine kavuşmasına yardımcı ve yüzündeki gülümsemeye ortak olmak ister misiniz?

Hafif soğuk bir Ankara sabahında İsmail Yuşa' nın hediyesinin bize ulaştığı bilgisi hepimizi çok mutlu etti. Büyük bir sevinç duyarak ailesini arayıp miniğimizin hastanede olduğunu öğrendik. Küçüğümüzün hediyesini yanımıza alarak hastanenin yolunu tuttuk. Minik prensimizin odasından içeri girdiğimizde hem onu tekrar görmek hem de onun hediyesini eline aldığındaki gülümsemeye şahit olmak bizim için paha biçilmez bir mutluluktu. Küçüğümüzün mutlu olmasını sağlayan ve onu gülümseten gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: