BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

İbrahim - Yıldırım Beyazit Tıp Fakültesi

Yıldırım Beyazit Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Ankara’da havanın ısınmaya başladığını hissettiğimiz, güneşin ışıltılarının yüzümüzde gülümsemelere dönüştüğü bir mart günü yine Çocuk Hastanemize ziyarete gelmiştik. Bu güzel günde, Genel Pediatri servisimizde 6 yaşındaki İbrahim ile tanıştık. Miniğimiz Bronşiolitis Obliterans (Bir çeşit akciğer hastalığı) tedavisi görüyor.   İbrahim içten kahkasıyla bizlere mutluluğunu geçiren, çok enerjik ve eğlenceli bir çocuk. Heybelerimizi detaylıca incelemek ve içindeki tüm oyunları oynamak istedi İbrahim. Make'N Break oyunuyla renkli parçalardan farklı farklı kule ve şekiller yaptık. O kadar hızlıydık ki süre zili hiç çalmıyordu. Peşinden Jenga oyunumuza geçtik, İbrahim aynı anda iki üç parça çekebilen güçlü bir rakipti. Oyunumuzu oynadıkça onu asla yenemeyeceğimizi anlamış olduk. İbrahim büyüyünce ne olacağına henüz karar verememiş ama bizlere en sevdiği rengin kırmızı olduğunu ve Paw Patrols’ü çok sevdiğini söyledi.

Bu sohbetimizden anlamış olmalıydık ki bizden dileğini sorduğumuzda “Paw Patrol Pençe Devriyesi Kahramanlar Seti”ni uzun zamandır istediğini, reklamlarda görünce çok heyecanlandığını söyledi. Miniğimizin bu tatlı dileğini gerçekleştirmek ister misiniz?

Kocaman gülüşüyle bizleri de güldüren, tatlı arkadaşımız İbrahim’in hediyesinin fakültemize ulaştığını duyunca heyecanla ailesine ulaştık. Hastanemizden taburcu olduğu ve uzun bir süre şehrimize gelemeyeceğini öğrenince hediyesine bir an önce ulaşması için Paw Petrols Arabalarını kargoya verdik. Kargo evine gelir gelmez İbrahim bize oyuncağıyla oynadığı fotoğraflarını gönderdi, oyuncağını çok sevdiğini ve çok mutlu olduğunu söyledi. İbrahim’imizi mutlu eden gönüllümüze de çok teşekkür ederiz. İyi ki varsınız.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: