BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Hayrunnisa - Yıldırım Beyazit Tıp Fakültesi

Yıldırım Beyazit Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Yağmurlu ve güzel bir aralık sabahı heybelerimize doldurduğumuz birbirinden eğlenceli oyunlarla hastanenin yolunu tuttuk. Kimle tanışacağımız konusunda bir fikrimiz olmadığı için çok heyecanlıydık. Ayaklarımız bizi Genel Pediatri servisine götürdü ve Hayrunnisa ile tanıştık. 

Hayrunnisa 6 yaşında ve hastanemizde Nefrotik Sendrom (Bir çeşit böbrek hastalığı) sebebiyle tedavi görüyor. Hayrunnisa'ya kendimizi tanıttıktan sonra bizle oyun oynamayı isteyip istemediğini sorduk. Gözlerindeki ışıltı cevap vermesine gerek olmadığını gösteriyordu. Getirdiğimiz oyunlardan ona çeşitli seçenekler sunduk ve hiç düşünmeden hamurla oynamak istediğini söyledi. Beraber hamurla pasta, kurabiye ve hayvan figürleri yaptık. Pastanın üzerine yaptığı desenlerin hepsi birbirinden güzeldi. Bu konuda o kadar yetenekliydi ki hayran kalmadan edemedik. Oyun oynarken aynı zamanda sohbet ettik ve büyüyünce Türkçe öğretmeni olmak istediğini öğrendik. En sevdiği renk pembeymiş ve en çok kuş ve kedileri seviyormuş.

Hiç bitmesini istemediğimiz bu ziyaretin sonunda Hayrunnisa'ya dileğini sorduk ve "Cicciobello Bebek" istediğini öğrendik.

Siz de Hayrunnisa'nın dileğini gerçekleştirip onu mutlu etmek ister misiniz?

Soğuk bir Ankara gününde içimizi ısıtan bir haber aldık. Miniğimiz Hayrunnisa'nın hediyesinin geldiğini duyar duymaz çok sevindik ve hemen ailesiyle iletişime geçtik. Hediyesi olan cicciobello bebeği görünce çok mutlu oldu ve hayallerinden bile güzel olduğunu söyledi. Onu böyle görünce en az onun kadar biz de mutlu olduk. Minik prensesimize ve bize bu mutluluğu yaşatan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: