BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Elif Mina - Yıldırım Beyazit Tıp Fakültesi

1 1

Yıldırım Beyazit Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Kasım ayının sonlarına doğru yaklaşırken hastanemizin Hematoloji servisine gitmek üzere yola çıktık. Servise girdiğimizde tatlı mı tatlı 5 yaşındaki Elif Mina ile tanıştık. Prensesimiz şu an hastanemizde ALL (Kan kanseri) nedeniyle tedavi görüyormuş.

Miniğimize onunla oyun oynamak istediğimizi söylediğimizde heyecanlandı ve hemen oynamaya başlamak istediğini söyledi. Ona oyunlarımızdan Uno'yu gösterince bu oyunu bilmediğini ama öğrenmek istediğini söyledi. Oldukça zeki ve dikkatli olduğu için daha ilk turda oyunu öğrendi ve bizi büyük bir farkla yendi.

Uno'dan sonra prensesimiz Jenga oynamak isteyince biz de hemen taşlarımızı dizmeye başladık. Bu oyunu çok seviyormuş ve çok iddialıymış. 

Miniğimiz Jenga'da da bizi yendikten sonra oyunun parçalarıyla bize çok güzel kuleler ve evler yapmaya başladı. Ardından hep birlikte yine bu parçaları kullanarak çeşitli geometrik şekiller oluşturduk ve isimlerini söyledik. 

Prensesimizle muhabbet etmeye başladığımızda evin en küçük çocuğu olduğunu öğrendik. Ağabeyi ve ablasıyla vakit geçirmeyi çok seviyormuş.

Elif Mina'yla birlikte boyama yaptıktan sonra kitabı ona verdik. O da tüm sayfaları boyadıktan sonra bize göstereceğini söyledi. Bu sırada en sevdiğimiz hayvanlardan konuşurken Elif Mina'nın en sevdiği hayvanın zürafa olduğunu öğrendik. 

Daha sonra miniğimize dileğini sorduk. Biraz düşündükten sonra bizden "Dekorasyonlu 3 Katlı, Eşyalı Barbie Evi" istediğini söyledi.

Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirip mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Prensesimiz Elif Mina'nın hediyesinin geldiğini duyunca heyecanla hastanenin yolunu tuttuk. Elif Mina'yla koridorda karşılaştık. Bizi görünce ve elimizde hediyesinin olduğunu fark edince çok mutlu oldu. Odasına geçtik ve heyecanla hediyesini açtı. Çok beğendiğini söyledi. Beğendiği için biz de çok mutlu olduk. 

Prensesimizi ve bizi mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: