BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Aybüke - Yıldırım Beyazit Tıp Fakültesi

Yıldırım Beyazit Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Yağmurlu bir aralık gününde oyun dolu heybelerimizi alıp heyecanla hastanemizin yolunu tuttuk. Genel Pediatri servisimizde güzeller güzeli Aybüke ile tanıştık. Aybüke 13 yaşında ve Transvers Miyelit (Omuriliğin tam kesit iltihabı) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. Kendimizi tanıttıktan sonra onunla vakit geçirmeye geldiğimizi öğrenince çok sevindi. Yanımızdaki oyunlardan hangisini oynamak istediğini sorduk ve  bize Uno cevabını verdi. Aybüke'nin Uno'da çok yetenekli olduğunu gördükten sonra nerede öğrendiğini merak ettik. Ve bize kardeşiyle bu oyunu oynadıklarını söyledi. Aybükeyle sohbetimiz sırasında 8. sınıfa gittiğini ve ileride polis ya da rehber öğretmeni olmak istediğini ama hangisini seçeceğine bir türlü karar veremediğini anlattı. Oyunumuzun sonuna yaklaşırken Aybüke'ye dileğini sorduğumuzda ilk başta karar vermekte zorlansa da sonra büyük bir heyecanla "Gri Eşofman Takımı" istediğini söyledi. Siz de dileğini gerçekleştirerek güzeller güzeli Aybüke'nin yüzündeki tebessüme ortak olmak ister misiniz ?


En uzun gecenin ardından bulutlu perşembe sabahı sevgili Aybüke'nin dileğinin elimize ulaştığını öğrendik ve aileyle iletişime geçtik. Aybüke'nin hastanede olduğunu öğrenince hemen hastanenin yolunu tuttuk. Odasına girdiğimiz zaman bizi gören Aybüke'nin yüzü güldü. Biraz sohbet ettikten sonra onu daha fazla bekletmeden hediyesini verdik. Hediyesini gören Aybüke'nin mutluluğu gözlerinden anlaşılıyordu. Eşofman takımını çok beğenen Aybüke'nin yanından ayrılırken bizlere çok teşekkür etti. Bizler de Aybüke'nin dileğini gerçekleştirerek mutluluğuna vesile olan gönüllümüze teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: