BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Alisa - Yıldırım Beyazit Tıp Fakültesi

1

Yıldırım Beyazit Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Sınavlarımız yüzünden verdiğimiz kısa ama bize çok uzun gelen bir aranın ardından Alisa ile buluşmamız bir gün geç olsa da iyi ki olmuş dedirtti bize.

Alisa, Tip 1 Diyabet (Şeker hastalığı) sebebiyle Genel Pediatri servisinde tedavi gören 5 yaşındaki miniğimiz.

Odaya ilk girdiğimizde Alisa’nın güzelliği bizi mest etti. Kendimizi tanıttıktan sonra yavaş yavaş samimiyet kurmaya başladık.

Önce Jenga ile başladık bu oyunda kazanan tabi ki Alisa’ydı. Çünkü evde de bu oyunu oynuyormuş diyerek kendimizi avuttuk. Uno’dan devam ettik nasıl olduğunu anlayamadık ama yine kendimizi yenilmiş olarak bulduk. Bizce en keyiflisi ve en çok Alisa’yı tanıma fırsatı bulduğumuzsa oyun hamurlarıyla vakit geçirdiğimiz zamandı.

Yavaş yavaş bize alışmaya başlamasıyla birlikte en sevdiği renk olan pembeden çok daha fazlasını öğrendik. Elsa’yı çok sevdiğini (Çorapları ve suluğunda da resimini görünce emin olduk) hayvanlardan en çok atı sonra kaplumbağa ve tavşanı sevdiğini son olaraksa ilerde polis olmak istediğini öğrendik. 

Oyun hamurlarını önce farklı renkler oluşturacak şekilde karıştırdık sonrasında şekiller yapmaya başladık. At, yıldız, battaniye, kurabiye dolu bir tabak, çay dolu bir fincan, tavşan ve tabii ki havucu yaptıklarımızın sadece görünen kısmıydı. Böylece Alisa’nın yeteneğin sadece oyunlarla sınırlı değil hamurlarda da olduğunu gördük.

Sohbetimiz sırasında konu oyuncaklara gelince Alisa’nın Barbie evlerine ve Barbielere çok düşkün olduğunu da öğrendik.

Son oyunumuz Tangram yani aynı nesnelerle farklı şekil oluşturma oyununda maalesef çok başarılı olamadık.

Kahkaha dolu ziyaretimizin sonunda ona bizden ne istediğini sorduk. Biraz düşündükten sonra “Peluş Kedi“ istediğini söyledi. Siz de güzel prensesimizin dileğini gerçekleştirerek mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: