BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ramazan - Uşak Tıp Fakültesi

Uşak Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizde Epilepsi (sinir hücrelerinde meydana gelen aktivite bozukluğu) tanısı ile tedavi gören 4 yaşında çok tatlı ve yakışıklı miniğimiz Ramazan ile tanıştık. Odasının kapısında beklerken onunla arkadaş olmaya geldiğimizi söylediğimizde çok mutlu olan miniğimiz bizi hemen içeri davet etti ve hiç vakit kaybetmeden yanımızda getirdiğimiz Jenga oyununa başladık. Biz Jenga taşlarını nasıl dizeceğimizi biraz karıştırmıştık ki miniğimiz bize doğrusunu göstererek daha oyuna başlamadan bizi kendine hayran bıraktı. Taşlarımızı dizdikten sonra hemen oyunumuza başladık. Aynı zamanda miniğimizle sohbet ettik. Sohbetimizde miniğimize en sevdiği çizgi filmi sorduğumuzda Keloğlan cevabını aldık. Daha sonra büyüyünce de polis olmak istediğini öğrendik. Bu sırada da ilk oyunumuz bitti ve ikinci oyunumuz için taşları tekrar dizmeye başladık. Taşları dizerken miniğimiz bize en sevdiği oyuncağı olan çöp kamyonunu gösterdi ve sonrasında öğrendik ki oyuncak arabaları çok seviyormuş ve oyuncak araba koleksiyonu varmış. Bunu öğrendikten sonra miniğimizle arabalar üzerine konuşmaya başladık ve arabalar hakkında bildikleri bizi bir hayli şaşırttı. Ziyaretimizin sonlarına  doğru geldiğimizde ise miniğimize sihirli sorumuz olan “Bir dilek hakkın olsa ne dilerdin?” sorusunu sorduğumuzda az önceki sohbetimizden tahmin edeceğimiz üzere bizden “Uzaktan Kumandalı Yeşil Hot Wheels Araba” istedi. Siz de miniğimize sihirli sorumuzun cevabını vererek onun yüzünde gülümsemeye sebep olmak ister misiniz?

Bugün Ramazan’a hediyesini teslim etmeye gittik. Bizi gördüğüne şaşıran miniğimiz hediyesini görünce çok beğendi ve çok mutlu oldu. Ramazan’ın mutluluğuna sebep olduğu için gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: