BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Şeyma - Trakya Tıp Fakültesi

Trakya Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Servise gittiğimizde sevimli olduğu kadar utangaç da olan 3,5 yaşındaki Şeyma ile tanışıyoruz. Şeyma Tip-1 Diyabet (Şeker Hastalığı) tanısıyla hastanemizde misafir ediliyor. Başta Şeyma’nın utangaçlığını yanlış anlayıp bizimle oynamak istemediğini düşünüyoruz ama zaman geçtikçe bize alışıyor ve kendimizi Jenga ile oynarken buluyoruz. Daha sonra Şeyma’yla kağıttan gemi, şapka ve uçak yaparak samimiyetimizi ilerletiyoruz. Birlikte boyama yaparken en sevdiği rengin mavi olduğunu öğreniyoruz. Dileğini annesinin kulağına söylemeyi tercih eden Şeyma’nın “Cicciobello adında oyuncak bir bebek” istediğini öğreniyoruz. Bu isteği yerine getirerek sevimli Şeyma’nın yüzünde gülümseme olmak ister misiniz?

Şeyma'nın hediyesi bize ulaştığında sevinçle ailesine haber verdik. Uzun bir süre sonra hastaneye geleceği için onu bekletmek istemedik ve hediyesini kargoladık. Hediyesini teslim alınca annesi bize Şeyma'nın bebeğini çok beğendiğini söyledi ve bu tatlı fotoğrafını yolladı. Şeyma'nın mutluluğuna vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: