BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Orhan - Trakya Tıp Fakültesi

Trakya Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Genel Çocuk Servisi'ne girdiğimizde ilk kez tanışacağımız minik arkadaşımız için heyecanlanıyoruz. Orhan, 3 yaşında ve Çorlu'da yaşayan, gözlerinin içi gülümseyen tatlı mı tatlı bir miniğimiz. Polikistik Böbrek Hastalığı (böbrekte birden fazla kist bulunması) tanısı konmuş olup haftanın 3 günü hastanemizde misafir ediliyor.


Orhan çok sevimli ve cana yakın bir çocuk. Ayrıca yaşıtlarına göre de çok zeki, renklerle ve sayılarla arası da pek bir iyi. Kısa bir tanışmanın ardından meslek yapbozlarından oluşan bir oyun oynuyoruz. Orhan hünerlerini sergiliyor ve puzzle parçalarını ufak yardımlarımızla kolayca birleştiriyor. Daha sonra kartlardan oluşan bir kelime anlatma oynuyoruz. Bu sırada Orhan'ın portakalı ve turuncu rengini pek sevdiğini öğreniyoruz. Bu oyundan sonra da bir süre resimli hikaye kitabını inceleyip birbirimize anlatıyoruz, boyamalar yapıyoruz. Ancak anlıyoruz ki Orhan belli resimleri boyamaktansa kendince karalamalar yapmayı seven özgün bir sanatçı.  Ayrıca balık tutmaya merakını da çevresindeki nesne veya oyuncakları oltaya benzetip balık tutmaya çalışmasından anlıyoruz. 


Orhan, gözlemlerimize ve annesinden öğrendiğimize göre nerede olursa olsun elindekilerle eğlenmeyi bilen bir çocuk. Kendisine ne olmak istediğini sorduğumuzda içten bir 'doktor' cevabını alıp gülümsüyoruz. 


Ziyaret sonuna doğru kendisine en sevdiği oyuncakları veya bizden istediği bir şey olup olmadığını sorarken o hala elindeki oyuncakla hayali balıkları tutmakla meşgul olduğundan pek bir cevap alamıyoruz. Orhan'ın bu balık tutma merakı bir süredir devam etmekteymiş. En sonunda sorularımıza cevap verip olta istediğini söylüyor. Biz de kendisine oyuncak balık ve olta takımı hediye ederek bu hevesini daha eğlenceli hale getirmek istiyoruz. Ona 'Oyuncak Balık ve Havuzlu Olta Seti' hediye ederek gülüşüne ortak olmak ister misiniz?

Orhan'ın hediyesini teslim ettik. Orhan  bizi ilk gördüğünde şaşkınlığını gizleyemedi. Hediyesini heyecanla kaptığı gibi incelemeye başladı. Orhan, artık balık tutma hevesini bu oyuncak setiyle pekiştireceği için çok mutlu. O mutlu olduğu için biz de mutluyuz. Orhan'ın yüzündeki gülümsemeye sebep olan gönüllümüze teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: