BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Melek - Trakya Tıp Fakültesi

1 1

Trakya Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bir kasım sabahı oyunlarımızı alıp hastaneye gittik. Genel Pediatri servisinde Melek ile tanıştık. Melek 8 yaşında ve 3. sınıfa gidiyor. Hastanemizde Diabetes Mellitus (Bir çeşit şeker hastalığı) tanısı ile yatıyor. Miniğimizle biraz sohbet ettikten sonra oyun oynamaya başladık. Birlikte Çılgın Penguenler, UNO ve hafıza kartları oynadık. Hepsinde çok yetenekliydi. Yeni öğrenmesine rağmen UNO'da bizi yendi. Özellikle de hafıza kartları oyununda büyük başarı gösterdi. Neredeyse tüm kartların eşlerini bulmayı başardı. Bu oyunları oynadıktan sonra birlikte boyama yaptık. En sevdiği rengin kırmızı olduğunu ve ileride doktor olmak istediğini öğrendik. Onu meslektaşımız olarak görmek için sabırsızlanıyoruz. Beraber çok eğlendik. Enerjisini ve kendisini çok sevdik. Son olarak miniğimize dileğini sorduğumuzda bizden "Pembe Bisiklet" istediğini söyledi. Melek'in dileğini gerçekleştirip onu mutlu etmek ister misiniz?

Soğuk bir Edirne sabahında Melek'in hediyesinin elimize ulaştığını öğrendik. Heyecanla ailesiyle iletişime geçip hediyenin geldiğini haber verdik. Babası bize Melek'in günlerdir sabırsızlıkla hediyesini beklediğini söyledi. Bunu duyunca bisikletini hemen ona ulaştırdık. Hediyesini alınca çok mutlu olmuş. Umarız bisikletiyle çok güzel anıları olur ve yüzü hep böyle güler. Miniğimizin dileğinin gerçekleşmesine vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: