BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Kuzey - Trakya Tıp Fakültesi

1 1

Trakya Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Yağmurlu bir günde oyunlarımızı yanımıza aldık ve kiminle tanışacağımızın merakı içinde Genel Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Ziyaretimizde akıllı, bir o kadar da yetenekli olan miniğimiz Kuzey ile tanıştık. Kuzey 11 yaşında ve hastanemizde Diabetes Mellitus  (Şeker hastalığı) tanısı ile tedavi görmekte. Oyun serüvenimize Hafıza Kartı oyunuyla başladık ve Kuzey’in başarısına hayran kaldık. Sonrasında Buz Dağı oynamaya karar verdik, Kuzey bu oyuna çok hızlı alıştı. Aklımıza taşlardan ‘K’ harfi yazma fikri geldi ve yazdık. Sonra Kuzey harfin şansından olsa gerek hiç oyun kaybetmedi. Oyun sırasında ettiğimiz sohbetlerde Kuzey henüz gelecekteki mesleğini seçmediğini tüm meslekleri sevdiğini söyledi. Kuzey’in en sevdiği renk mavi ve kendisi Fenerbahçeli. Ziyaretimizin sonuna yaklaştığımızda kendisine bizden bir dileği olup olmadığını sorduk. Biraz düşündükten sonra bizden “Buzdağı Kutu Oyunu” istediğini kardeşiyle oynayacağını söyledi . Siz de Kuzey’in dileğini gerçekleştirip onun tatlı gülüşüne ortak olmak ister misiniz ?

Miniğimiz Kuzey’in hediyesinin bize ulaştığını öğrendiğimizde heyecanla ailesine ulaştık ve teslim edeceğimiz günü beklemeye başladık. Güneşli bir Edirne sabahında Kuzey’e hediyesini teslim etmek için hastanemize doğru yola çıktık. Hediyesini verdiğimizde Kuzey’in yüzünde oluşan mutluluk, gözlerinden okunan sevinç gerçekten görülmeye değerdi. Bizlere teşekkür etti ve kardeşleriyle bir an önce oynamak için sabırsızlandığını söyledi. Bunları duyunca biz de çok mutlu olduk. Kuzey’in mutluluğuna vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: