BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

İkra Nur - Trakya Tıp Fakültesi

Trakya Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Eylül ayının sonunda yazdan kalma güzel bir çarşamba gününde miniklerimizle yeniden buluşmanın heyecanıyla pediatri servisinin yolunu tuttuk. Serviste bizi tüm tatlılığıyla ve sıcak gülümsemesiyle İkra Nur karşıladı. Miniğimiz 6 yaşında ve Diabetes Mellitus (Şeker hastalığı) tanısıyla hastanemizde tedavi görüyor. 

Kendisiyle oyun oynayacağımızı söyleyince çok heyecanlandı ve hemen yatağına koştu. Ziyarete giderken yanımızda Çılgın Penguenler oyununu götürmüştük. İkra bu oyunda çok başarılıydı ve neredeyse her elde bizi yendi. Ardından onun çok sevdiği Prenses Giydirme oyununu oynadık ve sırayla birer prenses giydirip moda yeteneklerimizi konuşturduk. Kendisine de prenseslerinin kıyafetlerini süslemesi için sticker hediye ettik. Son olarak da İkra Nur'un parmak kuklalarıyla eğlenceli bir saklambaç oynadık. Oyunları oynarken sohbet de ettik. En sevdiği renk bulut rengiymiş. Büyünce veteriner olmak istiyormuş, hatta bir kedisi bile varmış. 

Yanından ayrılırken ona dileğini sorduğumuzda uzun zamandır istediğini öğrendiğimiz "Barbie Evi" cevabını verdi. Peki siz İkra Nur'un bu dileğini gerçekleştirip onun yüzündeki tatlı gülücüklerin bir parçası olmak ister misiniz?

İkra'nın hediyesinin geldiğini öğrenir öğrenmez iletişime geçtik ve sabırsızlıkla hastaneye gelecekleri günü bekliyorduk. Bugün İkra'nın geldiğini öğrenince hemen hastaneye doğru yola koyulduk. İkra ile hastanede bir türlü karşılaşamadık ama sonunda hastane bahçesinde kendisine rastladık. Bizi elimizde hediyesiyle görünce gülümseyerek yanımıza doğru geldi. Barbie Evi'ni aldığındaki mutluluğu görülmeye değerdi. Dileği karşılayıp İkra’nın yüzündeki gülümsemeye ortak olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: