BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Efe - Trakya Tıp Fakültesi

Trakya Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Dönemin ilk ziyaretini gerçekleştirmek üzere Hematoloji servisine girdiğimizde  miniğimizle tanışacağımız için biraz heyecanlanıyoruz. Efe, 9 yaşında tatlı mı tatlı bir çocuk. Hastanemizde Hepatablastom (bir çeşit karaciğer tümörü) tanısıyla bir süredir misafir ediliyor.

Kısa bir tanışmanın ardından onun seçimiyle UNO oynamaya başlıyoruz. İlk başta bize bu oyunu oynamak istediğini ama bilmediğini söylüyor. Biz daha ilk oyunu bitirmeden Efe çoktan bütün oyunu öğrenmiş olduğunun fark ediyoruz. Oyunu bu kadar hızlı kavramasından zekası hemen anlaşılıyor. Kazandığında yüzünde kocaman bir gülümseme oluşuyor. Uno'nun arkasından oyunlarımıza Geveze Sincap ve  Buzdağı ile devam ediyoruz. Efe bu oyunlarda da yeteneğini konuşturuyor ve hep galip geliyor. 

Sohbet esnasında futbolcu olmak istediğini ve Lego yapmaktan keyif aldığını öğreniyoruz. Sohbet sonuna doğru hastanedeki zamanını Lego'larla oynayarak geçirdiğini ve kendini bu sayede iyi hissettiğini bizlerle paylaşıyor. Efe’ye “Lego Speed Champions Ferrari F8”  hediye ederek gülüşüne ortak olmak ister misiniz?

Efe’nin hediyesi elimize ulaşınca çok sevindik. Hastaneden ayrılan Efe’ye hediyemizi bir an önce yollayabilmek için ailesiyle iletişime geçip hemen kargoladık. Efe bize her gün kargonun yerini soruyordu ve kargo sonunda ulaştı. Hediyesine kavuşunca çok mutlu oldu ve bize teşekkür etti. Bizler de Efe’yi mutlu eden gönüllümüze teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: