BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Efe - Trakya Tıp Fakültesi

Trakya Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün oyunlarımızı alıp Çocuk Hematoloji Onkoloji servisini ziyarete gittiğimizde Efe'yle tanıştık. Efe, 15 yaşında ve Ewing Sarkomu (bir çeşit kemik kanseri) sebebiyle hastanemizde tedavi görüyor. Beraber Jenga ve Uno oynadık. Kendimizi o kadar oyuna kaptırdık ki saatler nasıl geçti hiç anlamadık. Birbirimize birkaç sihirbazlık hilesi gösterdik ve bolca güzel vakit geçirdik. Efe'yle sohbet etmek çok keyifliydi ve bize müzik öğretmeninin bağlama çalmayı bildiğinden bahsetti. Kendisi de müziği çok seviyor ve öğretmeninden bağlama çalmayı öğrenmek istiyormuş. Efe'nin bizden dileği bir "bağlama". Siz de Efe'nin bu dileğini gerçekleştirmek ister misiniz?

Efe’nin hediyesinin geldiği haberini aldığımızda hemen teslim edebilmek için annesini aradık. Annesinden hastahanede olduklarını öğrenince Efe’ye sürpriz yapıp hediyeyi teslim etmek için yanına çıktık. Elimizde bağlama ile bizi görünce çok sevindi. Hemen bağlamasını alıp çalmayı öğrenmeye başlayacağını söyledi. Efe’nin dileğini gerçekleştirip onu gülümseten gönüllümüze teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: