BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Minik 8138 - Sütçü İmam Tıp Fakültesi

Sütçü İmam Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Aralık ayının ilk günü oyunlarımızı ve etkinliklerimizi yanımıza alıp miniklerimizle tanışmak için heyecanla Hematoloji servisinin yolunu tuttuk. Ziyaretimizde 10 yaşındaki minik prensimizle tanıştık. Miniğimiz, hastanemizde İTP (Bağışıklık sisteminin kan pulcuklarını yıkması bağlı kanamaların görüldüğü bir hastalık) tanısıyla tedavi görüyor. Miniğimizle tanışıp en başta ne oynamak istediğini sorduk. Sonrasında Uno oynamaya başladık. Miniğimiz çok zeki ve sevimli bir çocuktu. Uno 'da bizi çok terletti. Uno'dan sonra satrançla devam ettik. Oyun sırasında miniğimiz bize en sevdiği sporun futbol olduğunu, Fenerbahçeli olduğunu, arkadaşlarıyla hep futbol oynadığını ve ileride çok büyük bir futbolcu olmak istediğini söyledi. Konuşurken çok samimiydi, gözleri pırıl pırıl parlıyordu. Zeki miniğimiz Uno'da olduğu gibi satrançta da bizi mağlup edip gülümsedi. Ziyaretimizin sonuna doğru miniğimize dileğini sorduğumuzda ise futbol oynamayı çok sevdiğinden ötürü bize " Mavi Krampon " yanıtını verdi. Siz de miniğimizin bu dileğini yerine getirmek, sevincine ortak olmak ister misiniz?

Miniğimizin hediyesi bize ulaştığında çok sevindik ve ocak ayının soğuk bir gününde miniğimizin hediyesini teslim etmek için yola koyulduk. Yerinde duramayan miniğimiz, bize ayakkabısını alır almaz arkadaşlarıyla futbol oynamaya gideceğinden bahsetti. Onun sabırsızlığı bizim tüm yorgunluğumuzu aldı. Miniğimizi dileğine kavuşturan, hem onu hem bizi çok mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: