BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Gizem - Sütçü İmam Tıp Fakültesi

Sütçü İmam Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güneşin ışığıyla günümüzü güzelleştirdiği bir çarşamba günü Haziran ayına harika bir giriş yaparak pediatri servisinin yolunu tuttuk. 

13 yaşında diyabet hastası olan Gizem bizi güler yüzüyle karşıladı. Güzel miniğimizle küçük bir sohbet sonrası tabu oyunumuza başladık. İlk başta hepimiz oynarken o kadar heyecanlandık ki anlatabileceğimiz kelimeleri bile anlatamadık. Ama yine de çok keyifli zaman geçirdik. Daha sonra jengayı daha çok sevdiğini öğrendik ve jenga oynamaya başladık. Gizem oyunda çok cesurca hamleler yaparak hepimizi kendine hayran bıraktı. Hobilerini sorduğumuzda müzik dinlemeyi ve şiir okumayı çok sevdiğini öğrendik. En sevdiği şair Cemal Süreya’ymış. Konu konuyu açıp sohbet devam ederken bize işaret dili kursuna gittiğinden bahsetti ve bize işaret dilinde “seni seviyorum” demeyi öğretti. 

Ayrılma zamanı yaklaştığında ona dileğini sorduk. Diyabet hastası olduğu için bisiklet sürmenin sağlığı açısından iyi geleceğini söyleyerek renginde kararsız kalsa da mavi bir bisiklet diledi. Gizem’in bu dileğini gerçekleştirip onu mutlu etmek ister misiniz?

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: