BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Furkan - Sütçü İmam Tıp Fakültesi

Sütçü İmam Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Karlı soğuk bir günde pediatri servisinde Furkan'la içimizi ısıttık bugün. Odaya girdiğinizde tostunu yiyor ve çizgi filmine bakıyordu. Başta tostunu bırakmak istemedi ama oyun oynayacağımızı duyunca bıraktı. Kendisi hastanemize geleli üç gün olmuş fakat her şeyin bilincinde ve  çok pozitifti. Neşeliydi. Bir de hazır cevaptı kereta. Bizimle oyunlar oynadı ve çok da iddialıydı. Üstelik bizi yendi. Bay becerikli, satranç oynamayı seviyormuş.  Bir de bize ben çok cesurum sizi yenerim diyordu. Trafik polisi olmak istiyormuş miniğimiz. Oyundaki piyonları da barikatlara benzetmişti zaten. Kendisi 6 yaşında bıcır bıcır bir çocuk.  Anasınıfına gidiyor.  Sayı saymayı da öğrenmiş biza hava atıyor. Sonra onunla boyama da yaptık.  Sağ elinde serum olduğu için sol elini kullandı öyle bile çok güzel boyadı. En sevdiği renk de turuncuymuş. Üstelik her şeyi de seviyor. Bizden pijamaskelilerin oyuncularından istedi. Aslında başta dedi ki şimdi siz benim 1 dileğini mi gerceklestireceksiniz? Biz de evet dedik kar oynamak istiyorum dedi bir sürü şey saydı en sonda bunda karar kıldık. Bu soğuk günlerde o bizim içimizi ısıttı siz de onunkini ısıtmak ister misiniz?  Gelin siz de onun bu dileğinin gerçekleştirmemizde yardımcı olun. Onun hayallerine dokunup onu mutlu edin.:)

Baharın yeni yeni kendini belli ettiği bu güneşli ve cıvıl cıvıl günde miniğimiz Furkan'a hediyesini teslim ettik. Ziyaretimizde oyunlar oynamış çok eğlenmiştik ve bizden pijamaskeliler oyuncağı istemişti. Hediyesini vermek için ailesine ulaştığımızda çok heyecanlanmış afacanımız. Bizi görünce ise daha da heyecanlandığı,  çok mutlu olduğu gözlerinden anlaşılıyordu. Gözlerinin içi öyle güzel gülüyordu ki bir çocuğu mutlu etmenin ne kadar güzel bir duygu olduğunu hissettiriyordu. Onunla sohbetler ettik, şakalaştık. Hediyesi için bize çok teşekkür etti . Bizi unutmayacağını söyledi. Tabi bize de tekrar bi satranç maçı sözü verdirtti kereta.  Dünyalar güzeli bu çocuğunuzun yüzünün gülmesinde mutlu olmasinda emeği geçen gönüllüsüne teşekkürler...


PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: