BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Fatma Dilruba - Sütçü İmam Tıp Fakültesi

1 1

Sütçü İmam Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güneşin günümüzü güzelleştirdiği bir pazartesi gününde Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Yeni dönemin ilk ziyaretini gerçekleştireceğimiz için çok heyecanlıydık. Yavaşça miniğimizin odasına girdik ve onunla tanıştık. Fatma Dilruba 10 yaşında bir Astım (bir çeşit solunum yolu hastalığı) hastasıydı. Onunla bol bol sohbet ettik. Kitap okumayı, yüzmeyi, kardeşiyle oyunlar oynamayı çok sevdiğini öğrendik. Rengarenk kalemlerle boyama yaptık ve en sevdiği rengin siyah olduğunu öğrendik. Hayvanlardan oluşan Puzzle’ı yaparken sevdiği hayvanlardan konuştuk ve en sevdiği hayvanın tavşan olduğunu söyledi. Hayalinin din kültürü öğretmeni olmak istediğini öğrendik. "Eğer iğnelerden korkmasaydım sizin gibi doktor olmak isterdim" dedi. Birbirimizi o kadar çok sevdik ki ayrılmak istemedik. Konuşmamızın sonunda dileğini sorduk, bizden içerisinde kıyafetleri, dolabı olan barbie seti istedi. Ona en yakın zamanda çok istediği "Barbie Rüya Dolabı"  ile tekrar görüşmeyi istediğimizi belirttik. Fatma Dilruba’nın dileğini gerçekleştirmek ister misiniz?

Bugün mutluyuz çünkü canımız Fatma Dilruba’ya o çok istediği “Barbie Rüya Dolabı” hediyesini vereceğiz. Sabah erken saatlerde Fatma Dilruba ile buluşmak için sözleştik. Buluşma saati yaklaştıkça heyecanlanmaya başladık. Hemen hediyemizi kaptık ve arkadaşımla birlikte Fatma Dilruba’nın yanına gittik. Bizi uzaktan gören güzel çocuğumuz kocaman bir gülümseme ile karşılık verdi. Onunla sohbetler ettik, özlem giderdik. Hediyesini teslim ettiğimizde yüzündeki mutluluk görülmeye değerdi. Bizi çok sevdiğini söyledi tekrar geldiğinde görüşmek için sözleştik. Fatma Dilruba’nın sevincine ortak olan gönüllümüze sonsuz teşekkürler..

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: