BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ebrar Sultan - Sütçü İmam Tıp Fakültesi

Sütçü İmam Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bu kez ziyaretimizi hastanemizin onkoloji servisinde medullablastom (bir çeşit beyin tümörü) tanısıyla tedavi gören 12 yaşındaki Ebrar'a yaptık. Annesinden ve kendisinden izin alıp içeri girdikten sonra kendimizi tanıttık. Ebrar da bize izin verdi. En başta çekingen davrandı ama sonrasında alıştı ve sohbet ederek  çok güzel vakit geçirdik. Ebrar hastanede çok sıkılmıştı. Beraber defalarca jenga oynadık. Zeka oyunlarını sevdiğini söyleyen Ebrar, oyunda hepimizden iyiydi ve çok eğlendi. Bize arkadaşlarından, sevdiği şeylerden bahsetti. Büyüyünce öğretmen olmak istediğini anlattı ama ne öğretmeni olacağına karar verememiş daha. En sevdiği rengi sorduğumuzda hiç duraksamadan "mor" deyince gerçekten çok sevdiğini anladık. Birlikte geçirdiğimiz güzel vakitlerin sonuna doğru Ebrar'a dileğini sorduk. Başta çekindi, bir şey istemediğini söyledi. Sonradan konuştukça saatinin olmasını istediğini söyledi. İstediği saati bize "mor kordonlu, siyah ekranı olan dijital kol saati" olarak detaylıca tanımladı.

Ebrar'ın hediyesini vermek için onkoloji servisinde Ebrar'ı ararken Ebrar bizi buldu ve kocaman gülümsemesiyle ''Beni mi arıyorsunuz?'' dedi. Biz de aynı heyecanla ''Evet!'' dedik. Onun neşesi bize dünyaları verdi. Biraz sohbet ettikten sonra hediyesini teslim ettik.  Büyük mutlulukla bize teşekkür edip hediyesini açmaya koyuldu. Çok beğendiğini söyleyince sevincimiz kat kat arttı ve tekrar görüşmek üzere deyip yanından ayrıldık. Ebrar'ın sevinmesine vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: