BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ahmet nurettin - Sütçü İmam Tıp Fakültesi

Sütçü İmam Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Merhaba! Bugün hastanemiz pediatri servisinde yatmakta olan Ahmet’i ziyaret ettik. Kendisi ve annesi başta şaşkınlıklarını gizleyemediler. Projemizden bahsedince annesindeki, elimizdeki sticker ve oyun hamurlarını gösterdiğimizde ise Ahmet’teki bu şaşkınlığın yerini iç ısıtan tebessümler aldı. Ahmet konuşmayı, kendinden ve yaşadığı köyden bahsetmeyi çok seviyor. E tabi bir de yoğurt ve peynir yemeyi:) (en sevdiği yemekler) Ahmet’in hastalığı henüz tedavisi bilinmeyen Mitokondrial metabolik enerji bozukluğu hastalığı olarak geçiyor.. Biz bir yandan bunları konuşurken bir yandan Ahmet’in adeta gözlerinin içinin parladığı anlara şahit oluyoruz onunla oyun oynarken. Birçok soru soruyoruz ona ,kimisinde cevap alıyoruz kimisinde ise Ahmet’in heyecanla başka şeylerden bahsetmek istemesiyle cevapsız kalıyor sorularımız. Pilot olmak istiyor Ahmet. Bu güzel meslek seçiminin ardından ise heyecanla soruyoruz Ahmet’e dileğini ve hiç de şaşırmadığımız bir cevap geliyor ondan; Uzaktan kumandalı mavi uçak ✈️ Siz de bu güzel hayalin bir parçası olup Ahmet’e sevinç kaynağı olmak istemez misiniz?

Bir ay olmuştu Ahmet ile görüşmeyeli. Hediyesi geldiğinde heyecanla aradık Ahmet’i. Bir süre ulaşamadık onlara. Bu bizi bir hayli üzmüştü. Ya hayalini kurduğu mavi uçağı Ahmet ile kavuşturamazsak? Uzun süreli telefon aramalarından sonra nihayet ulaştık Ahmet ve ailesine. Köyde yaşadıkları için telefonlarının genellikle çekmediğini söylediler. Telefonda hal hatır sorma faslından sonra hediyesinin, mavi uçağının, geldiğini söyledik Ahmet’e. Çok sevindi tabi. Kahramanmaraş’a gelecekleri bir gün ayarladık hediyemizi vermek için. 

O gün gelmişti nihayetinde. Hastanemize gelen Ahmet ve ailesiyle buluşup verecektik hediyemizi. Ahmet parkta salıncakta sallanıyordu. Annesinin bak ablaların geldi demesiyle göz göze gelmemiz bir oldu Ahmet ile. Bir anda gözleri parladı miniğimizin. Tabi utangaçlıkla beraber. Oyuna kendini bir hayli kaptırmıştı ve elimizdeki hediye paketini görememişti. “Bak Ahmet sana ne getirdik?” deyince anlamıştı olanları. Hem utangaçlık hem de merakla bize doğru yaklaştı. Hediyesini alan Ahmet hızla paketinden çıkardı uçağını. Gözleri adeta parlıyordu. Hemen ayarladık uçağımızı ve uzaktan kumandasıyla sürmeye başladı Ahmet. Pilot olmak istiyordu zaten. Tam da pilot edasıyla sürdü uçağını. Tüm bunlara hep birlikte gülüp oynarken annesinin ağzından dökülen kelimeler çok duygulandırdı bizi: “Bugün Ahmet ilk defa hastaneye gelirken yüzü gülüyordu. Siz onu güldürdünüz  Allah da sizi güldürsün.” Bu kelimeleri duymak, iyi ki buradayım ve iyi ki bu projenin bir parçasıyım dedirtti bizlere. Amacımız da hep bu idi zaten: Gülümsemek ve gülümsetmek. 

Çok sevgili gönüllümüze bu gülümsetmenin bir parçası olduğu için sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. İyi ki varsınız ve iyi ki bu kocaman ailenin bir parçasısınız!

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: