BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Sudenaz - Süleyman Demirel Tıp Fakültesi

Süleyman Demirel Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

İlk defa gitmemizden dolayı biraz heyecanlı ve gergindik. Ama 8 yaşındaki diabetes mellitus (şeker hastalığı) hastası Sudenaz o neşesi ve konuşkanlığıyla bütün gerginliğimizi alıp götürdü. Ona oyun oynamayı teklif ettiğimizde hemen kabul etti. İlk olarak jenga oynadık. Sudenaz jenga taşlarını domino taşları gibi dizmeyi teklif etti. Kalp, spiral şeklinde jenga taşlarını dizip onların devrilmesini izledik. Sonrasında oyun hamuru oynamaya başladık. Oyun hamurundan farklı meyveler yaptık. Sırasıyla havuç, üzüm, incir ve gülen çilekler yaptık. Sudenaz oyun hamurundan yaptığımız şekilleri farklı nesnelere benzettiğinde onun olağanüstü bir hayal gücü olduğunu anladık :) Onunla oyun oynarken kuzeniyle arasında geçen barbie bebek probleminden bizlere bahsetti. Sudenaz’ın dileği kendisine ait güzel bir barbie bebek. Sudenaz’ın bu dileğini gerçekleştirmek ister misiniz? 

Hastaneye tekrar gidip görüştüğümüz Sudenaz bizi karşısında görünce çok şaşırdı. Hediyesini verdiğimizde ise çok mutlu oldu ve teşekkür etti. Biz de Sudenaz’ın hayalini gerçekleştirip onu mutlu eden gönüllümüze; Sudenaz ve kendi adımıza teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: