BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Serra - Muğla Sıtkı Koçman Tıp Fakültesi

1 1

Muğla Sıtkı Koçman Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Ocak ayının güneşli bir öğleden sonrası Pediatri servisimizin yolunu tuttuk. Servise geldiğimizde Serra harika enerjisi ile bizi karşıladı. Serra 17 yaşında ve Diabetes Mellitus (Şeker hastalığı) nedeniyle hastanemizde tedavi görmekte. Odasında onunla tanıştıktan ve biraz sohbet ettikten sonra hangi oyunu oynayacağımıza karar verdik. Serra ile önce Jenga oynamaya başladık ve oyun sırasında sohbetimize devam ettik. Bize tiyatro oyuncusu olduğunu söyledi. Konuşmaları ve güzel enerjisi, tiyatroda ne kadar başarılı olduğunu gösterir nitelikteydi. Dikkati ve sakinliği ile oyunda bizi yenmeyi başarırken diğer oyunlarımızdan biri olan Tabu'ya geçtik ve çok keyifli dakikalar geçirdik. Yüksek anlatma ve anlama becerisiyle bu oyunda da bizleri yenmeyi başardı. Bu sürede bol bol sohbet ettiğimiz miniğimiz ileride beslenme ve diyetetik okumak istediğini ve sınava hazırlandığını söyledi. Aynı zamanda bilgisayar oyunları ile ilgilendiğini eklerken bu alanda da ilerlemek istediğini belirtti. Ziyaretimizin sonuna yaklaşırken Serra’ya bizden ne dilediğini sorduğumuzda "Oyuncu Kulaklığı" istediğini söyledi. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirerek onun bu mutluluğuna eşlik etmek ister misiniz?

Güzel bir günde Serra'nın hediyesinin fakültemize ulaştığı haberini aldık. Hediyesini teslim edebilmek için vakit kaybetmeden annesiyle iletişime geçtik. Hastanede olmadıklarını ve kontrol tarihinin de uzak bir tarihte olduğunu söyleyince Serra'yı bekletmek istemeyerek hediyemizi kargoladık. Hediyemizin Serra'ya ulaştığı haberini kısa sürede aldık. Çok mutlu olduğunu belirterek teşekkürlerini iletti. Biz de Serra'nın mutluluğuna vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: