BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Nisa - Muğla Sıtkı Koçman Tıp Fakültesi

1 1

Muğla Sıtkı Koçman Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Sıcak mı soğuk mu olduğu pek anlaşılamayan bir günde, Pediatri servisine yaptığımız bir ziyaret esnasında tanışıyoruz Nisa'yla. Nisa, 12 yaşında. Glanzman Trombastenisi (Kan pulcuklarının fonksiyon kusuru) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. 

Nisa'nın odasına girdiğimizde, cam kenarındaki yatağına oturmuş, masasının üzerindeki test kitaplarının bir tanesinden soru çözüyordu. Bizi görür görmez heyecanlanan miniğimizin masasının yanına hemen sandalyelerimizi çektik ve miniğimizle sohbet etmeye başladık. Öncelikle kendimizi tanıttık ve niçin burada olduğumuzu ona anlattık. Başlarda biraz çekingen davranan Nisa, biz konuştukça, kendisine sorular sordukça açıldı ve bir anda çok keyifli bir sohbet ortamı oluştu. Bizi sevinçle karşılayan miniğimizle kısa bir tanışmadan sonra sohbet ederken birlikte oyun oynamaya karar verdik.

Önce yanımızda getirdiğimiz Jenga isminde bir denge oyunuyla oynamaya başladık ve uzun bir süre boyunca keyifli bir şekilde buna devam ettik. Oyun oynarken Nisa’ya hobilerini sorduğumuzda ise bize spor yapmayı çok sevdiğini söyledi. Ayrıca yüzmenin de en çok sevdiği spor olduğunu belirten miniğimiz vaktini kitap okuyarak geçirmeyi de çok seviyormuş. Nisa bize kısa bir süre önce Harry Potter serisinin ilk kitabını okumaya başladığını ve bu kitabı okumaktan gerçekten çok keyif aldığını söyledi.

Daha sonra Yapı Blokları isminde güzel bir oyunu oynamaya başladık. Nisa, Yapı Blokları ile bize güzel yapılar inşa ederken biz de ona yardım etmeye çalıştık ve bu sırada sohbetimize devam ettik. Ona gelecekte ne olmak istediğini, hayallerinin neler olduğunu sorduğumuzda bize önce mimar veya öğretmen olmak istediğini söyleyen miniğimiz kısa bir süre sonra bunu sadece mimar olmak istediğini söyleyerek düzeltti. Neden mimar olmak istediğini sorduğumuzda ise bize çizim yapmayı çok sevdiğini ve bu konuda iyi olduğunu düşündüğünü söyledi.

Bizden ne istediğini sorduğumuzda ise bir süre düşündü ve  “Harry Potter Kitap Serisi” cevabını verdi. Miniğimizin bu dileğini gerçekleştirmek ister misiniz ?

Nisa'nın dileği olan ve birbirinden güzel kitaplardan oluşan Harry Potter kitap serisi elimize ulaşınca hemen miniğimizin ailesiyle irtibata geçtik. Ailesinden aldığımız bilgilerden Nisa'yla yakın zamanda bir araya gelemeyeceğimizi öğrendik ve kitapları kargo ile göndererek Nisa'ya ulaştırdık. Kitaplarını teslim alınca çok mutlu olduğunu söyleyen Nisa zaman kaybetmeden serinin ilk kitabını okumaya başladığını da ayrıca söyledi. Kendi mutluluğuyla bizi de mutlu eden kitap kurdu miniğimizin dileğinin gerçekleşmesine vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: