BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Elif Misel - Muğla Sıtkı Koçman Tıp Fakültesi

Muğla Sıtkı Koçman Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Sonbaharın henüz serinliğini göstermediği bir günde ellerimizde oyuncaklarımızla hastanedeki miniklerimize koştuk. Pediatri servisinde tanıştığımız Elif'i ilk gördüğümüzde onunla çok güzel oyunlar oynayacağımıza ve fazlasıyla eğlenceli bir ziyaret geçireceğimize emindik. Elif 5 yaşında ve Diabetes Mellitus (Şeker hastalığı) nedeniyle hastanemizde tedavi görmekte. Miniğimiz çok hareketli ve bir o kadar da akıllıydı. Sıcakkanlılığıyla adeta yıllardır tanışıyormuşuz hissi veren miniğimizle sohbetimiz, oyun hamuru oynarken başladı. Bize hayvanları çok sevdiğini söyleyen miniğimizin daha önce civcivlerle, kuzularla ve kedilerle olan anılarını dinlerken zaman su gibi akıp geçti. Bu güzel anıların ardından Elif bize büyüyünce doktor olmak istediğini söyledi. Bu kadar tatlı biriyle meslektaş olacak olmak bizi çok mutlu etti. Birlikte boyama yapmaya başladığımızda bize en sevdiği renklerin mor ve pembe olduğunu söyleyen miniğimiz için resmimizi bol bol mor ve pembe kullanarak renklendirdik. Miniğimiz bizimle yanında getirdiği Barbie bebekle oynamak istediğini söylediğinde çok mutlu olduk çünkü miniğimiz bu istediğini söylemeden hemen önce oyuncaklarını sevdiği insanlarla paylaştığını ve bu yüzden bizimle de paylaşabileceğini söylemişti. Onunla bu kadar iyi anlaşabilmek ve keyif dolu bir gün geçirmek bizlere çok iyi geldi. Ziyaretimizin sonuna doğru ona bizden ne istediğini sorduğumuzda en sevdiği renklerin mor ve pembe olduğunu ve en sevdiği oyuncağın da Barbie olduğunu söyleyen miniğimiz, biraz düşündükten sonra “Mor Ve Pembe Bir Barbie Evi” istediğini söyledi.

Siz de miniğimizin bu renkli dileğini gerçekleştirmek ister misiniz?

Elif’in hediyesi elimize ulaşır ulaşmaz ailesi ile iletişime geçtik. Yakın zamanda hastaneye geleceğini öğrendiğimiz miniğimizin hediyesini teslim etmek için sabırsızlanıyorduk. Hastaneye geldiğinde hemen bizi tanıdı ve yüzü gülmeye başladı. Yanımızda uzun zamandır istediği dileğini görünce büyük bir şaşkınlık ve heyecanla hediyesini açtı. Evin beklediğinden çok daha büyük ve süslü olduğunu söyleyen miniğimiz bize teşekkür etti. Biz de miniğimizin gözlerinin parlamasına vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: