BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Altay - Muğla Sıtkı Koçman Tıp Fakültesi

Muğla Sıtkı Koçman Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Serin bir ilkbahar gününde dersten çıkar çıkmaz önlüklerimizi alıp Genel Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Altay ile tanıştığımız ilk anda enerjisi ile içimizi kıpır kıpır etti. Altay 5 yaşında ve Diabetes Mellitus (Şeker hastalığı) tanısı ile hastanemizde tedavi görmekte. Oyun oynamayı çok sevdiğini, evde de ablası ile oyunlar oynadığını söyledi. Yanımızda götürdüğümüz hemen hemen her oyuncakla oynadık. Jenga kulesini devirip durduğumuz için hemen Süper Bardaklar oyununa geçtik. Altay arabaları çok sevdiğinden bu sefer de birer araba resmi çizdik. Onun enerjisi, mutluluğu bize bulaştı. Oyunlarımızı sohbet eşliğinde oynarken miniğimize dileğini sorduk. Oyuncak arabaları bozulduğunda onu çekebileceği "Oyuncak Mavi Araba Çekici" istediğini söyledi. Vedalaşırken bizi ne kadar sevdiğini söyledi. Biz de onu çok sevdik. Yakışıklı prensimiz Altay'ın mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Miniğimizin dileğinin geldiğini duyunca çok heyecanlandık. Hemen ailesi ile iletişime geçip ortak bir yer ve tarih belirledik. Prensimiz Altay bizi gördüğü an bizi ne kadar özlediğini söyledi. Biz de onu çok özlemiştik. Kısa bir sohbetten sonra dileğini verdik. Çok mutlu olduğunu söyleyip çok teşekkür etti. Yakışıklı miniğimizin dileğini gerçekleştirip onun mutluluğuna vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: