BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Alisya - Muğla Sıtkı Koçman Tıp Fakültesi

Muğla Sıtkı Koçman Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Mart ayının sıcak,güneşli bir günü ellerimize oyuncaklarla dolu torbalarımızı alıp hastanemize gittik. Hastanemizin Genel Pediatri servisine vardığımızda Diabetes Mellitus(Şeker hastalığı) tanısıyla burada kalan Alisya ile tanıştık. Alisya'nın 11 yaşında ve 5. sınıfa gittiğini öğrendik. Prensesimiz ile tanışıp birlikte oyun oynamaya başladığımızda çok güzel bir bağ kurduk. Önce beraber Jenga oynadık. Daha sonra süper bardaklar oyunundaki hızı ve başarısıyla bizleri şaşırtmayı başardı. Bir yandan oyunlar oynayıp bir yandan sohbet ederken bize okulundan, derslerinden bahsetti. Kitap okumayı çok sevdiğini bizimle paylaşınca kitaplar hakkında da keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Zamanın ne kadar çabuk geçtiğini fark edemediğimiz ziyaretimizin sonunda kendisine dileğini sorduk. Bizden çok sevdiği yazar Beyza Alkoç'un "Karantina" kitap serisini istedi. Güzeller güzeli Alisya'nın dileğini gerçekleştirerek mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Güzel bir günde, bir süre önce dileğini aldığımız Alisya'nın dileğinin elimize ulaşmış olduğunu öğrendik. Sevinçle hemen ailesiyle iletişime geçtik ve kendisinin taburcu olduğunu öğrendik. Müsait oldukları bir gün dileği prensesimizin annesine teslim ettik. Kendisi hediyeyi gördüğünde çok mutlu olduğunu bize mesajla ileterek teşekkür ettiğinde biz de aynı mutluluğu içimizde hissettik. Dileğini gerçekleştirerek miniğimizin bu mutluluğuna ortak olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: