BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ayşe Mina - Sakarya Tıp Fakültesi

Sakarya Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Dersler, sınavlar derken bir türlü gidemediğimiz, ertelemek zorunda kaldığımız hastanenin yolunu tutuyoruz bir çarşamba... Zihnimizde tanışacağımız çocuğumuzla ilgili bir sürü senaryo kuruyoruz hastaneye ulaşıncaya kadar. Acaba şöyle yapsak sıkılır mı ya da bunu mu yapsak daha mutlu olur ve daha birçok fikirler derken kendimizi onkoloji servisinde buluyoruz. Hazırlıklarımızı tamamlayıp çalıyoruz odanın kapısını ve dünyalar güzeli Ayşe Mina ile karşılaşıyoruz. Ayşe Mina ALL(bir çeşit kanser) sebebiyle hastanemizde tedavi görüyor. Miniğimiz önce biraz çekinir gibi oluyor. Barbieler, çizimler, boyalar derken ısınmaya başlıyoruz küçüğümüzle. Harika yorumlama gücüne sahip olan miniğimiz bizi fikirleri ile büyülemeye başlıyor. Daireler, kareler, üçgenler derken bize bildiği tüm şeyleri anlatıyor ; ayrıca küçüğümüz büyüyünce onun tabiriyle "ceza verici" olmak istiyormuş. Küçük olmasına bakmaksızın büyük idealleri var miniğimizin. Bir de tabi ki bizleri "kelebekleri" ile tanıştırmayı da unutmuyor küçük hanım. Kelebekleri ile çok güçlü bir kız olduğunu gösteriyor bizlere. Önce en sevdiği rengi öğreniyoruz: "kırmızı" bir de en çok  piyanosu olsun istiyormuş. Kırmızı küçük bir piyanonun(çocuk piyanosu) onun için harika bir hediye olacağını düşünüp ilerleyen sohbetimizde artık dilekten tamamiyle emin oluyoruz. Zaman su gibi akıp geçiyor gitmek istemesek de küçüğümüze bir sonraki  görüşmemizde ona bir sürprizimizin olacağını söyleyerek veda ediyoruz.

Küçüğümüze hediyesini vermek üzere hastaneye gitmiştik. Odasının kapısından kocaman kutuyla girince Ayşe Mina şaşırmıştı. Birlikte kutuyu açmaya başladık, Ayşe Mina çok istediği piyanosunu görünce çok mutlu oldu. Annesine eve bir an önce gidip piyanosunu çalmak istediğini söyledi. Küçüğümüzü mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ederiz :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: