BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Sevcan Meyra - Pamukkale Tıp Fakültesi

1

Pamukkale Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizin Genel Pediatri servisinde misafirimiz olan Sevcan Meyra'yı ziyaret ettik. Kendisi 5 yaşında, Spina Bifida (Nöral Tüp Gelişim Defekti) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. Odasına girdiğimizde yanına gidip kendimizi tanıtıp onunla oyun oynamak istediğimizi söyledik, kendisi için getirdiğimiz oyunlar ilgisini çekmişti. Kum boyama için epey heyecanlandı, en sevdiği renk olan pembe ile pandanın tokasından başladı sanatına... Resimdeki pandalardan birinin kendisi, diğerininin yanındaki yatakta istirahat etmekte olan arkadaşı olduğunu hayal ederek boyamaya devam etti. Pembe aşkını sorgularken Barbie bebekleri çok sevdiğini öğrendik. Çoğunlukla bebekleriyle doktorculuk oynadığını anlatan Sevcan Meyra ileride de kadın doğum doktoru olmak istiyormuş.

Sıra dileğini öğrenmeye geldiğindeyse tatlı miniğimize dileğinin ne olduğunu sorduk, bize dileğinin "Barbie'nin Pembe Uçağı" olduğunu söyleyip onunla oynayabileceği  oyunları anlattı. 

Ziyaretimizin sonuna gelirken güzel miniğimize onunla oynadığımız için çok mutlu olduğumuzu söylediğimizde, onun da bizimle aynı hisleri taşıdığını öğrenince mutluluğumuz katbekat arttı. Bir çocuğun gülümsemesinde yer bulabilmek, onunla benzer duyguları yaşayıp sevinebilmek sanıyoruz ki bu kadar kolaydı. "Öyle düzeltici öyle yerine getiriciydi ki sevmek.”

Siz de Sevcan Meyra'nın dileğini gerçekleştirip onun gülümsemesinde yer bulabilmek ister misiniz?

PAYLAŞ:

Miniğimizi siz sevindirin

*
*
*
*
*
*

Diğer Çocuklarımız: