BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Selim - Pamukkale Tıp Fakültesi

Pamukkale Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün Hematoloji servisinde dünyanın en çılgın ve matrak çocuğu, 6 yaşındaki Selim'i ziyaret ettik. Selim ALL hastası (Bir çeşit kan kanseri). Bizi çok güzel bir enerji ve güler yüzle karşıladı. Origamiyi çok sevdiğini söyleyerek bütün malzemelerini çıkardı, zaten kırtasiyeyi aratmayacak bir etkinlik dolabı vardı. Biz bile hayran olduk. İlk önce bize köpek yapmayı öğretti ve birlikte köpek yapıp süsledik. Hatta gözlerimizi kapattırıp bize bir sürpriz yapacağını söyleyerek içlerine kalpler çizdi. Selim sucuğa o kadar bayılıyor ki ileride sucukçu olmak istediğini söyledi. :) Bir de inanamayacaksınız ama yetenekli olduğu kadar zeki de olan Selim altıma yaptım diyerek bizi kandırdı. Biz telaşlanıp annesini çağırıyorken bir anda altından sarı bir kağıt çıkarıp gülmeye başladı. Anlayacağınız bizi ayakta uyuttu. Selim tam olarak servisin gözdesi. Herkes onunla oynamak için sıraya giriyor. Biz de bu yarışta yerimizi aldık. Birinci sıraya yerleşmeyi umuyoruz. :) Selim'in bizden dileği kalın lastikleri olan bir bisiklet. Bunu uzun süredir istediğini ve çok heyecanlandığını gözlerinden okuyabildik. Siz de bu dileği karşılayarak Selim'in mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Bu sabah Selim'in bisikletinin geldiğini duyunca sevinçten havalara uçtuk ve Selim'e bisikletini gösterebilmek için heyecanla Hematoloji servisinin yolunu tuttuk. Selim'le biraz sohbet ettikten sonra sürprizimizi çıkardığımızda mutluluktan ve heyecandan ne yapacağını şaşırdı, o tatlı yüz ifadesini görmeliydiniz. Bisikletini arkadaşımız kurarken biz de Selim'le etkinlik yapalım istedik ama o kadar heyecanlıydı ki aklı sadece bisikletiyle yapacağı planlardaydı. Bisikletin kurulumu bittiğinde hastane koridorunun tozunu atmanın vakti gelmişti. Sepetine Baby ve Mickey Mouse arkadaşlarını da koyduktan sonra başladı hastaneyi turlamaya, peşinden koşsak da yetişemedik. :) Selim öylesine mutlu oldu ki sevinç çığlıkları hastaneye neşe getirdi. Dileğini gerçekleştirip Selim'in böylesine mutlu olmasını sağlayan gönüllümüze yürekten teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: