BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Nail - Pamukkale Tıp Fakültesi

1 1

Pamukkale Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün üniversite hastanemizin Pediatri servisinde 12 yaşındaki Nail'i ziyaret ettik. Nail Akut Romatizmal Ateş (Sistemik inflamatuar hastalık) teşhisiyle tedavi görüyor. Kendisi öyle zeki bir çocuk ki ilgi alanlarından bahsettiğinde ağzımız açık kaldı. Onunlayken geçirdiğimiz vakit hızlıca aktı, beraberce bol bol eğlendik. Oyunlar oynadık, sohbet ettik. Ne yalan söyleyelim, her oyunda da bizi yendi. Kahkahalar içinde ettiğimiz sohbet sırasında en sevdiği dersin Fen Bilimleri olduğunu, henüz yapmaya fırsat bulamasa da favori sporunun da taekwondo olduğunu araya iliştirdi. Büyüdüğünde asker olmak istiyor fakat ilgi alanları doğrultusunda bilgisayar mühendisliği de aklını çeliyormuş. İşte tam da bu sebepten bizden isteği de bir Arduino Nano Seti oldu. Bu güler yüzü asla düşmeyen, son derece sempatik miniğimizin dileğini gerçekleştirmek ister misiniz?

Sonunda müthiş bir bilgisayar ilgisi olan Nail'le buluştuk. Kendisi Arduino Nano Set istemişti. Hediyesini gönüllümüz adına teslim ederken Nail'in yüzündeki mutluluk hepimizin içini ısıttı. Çok neşeli ve bir o kadar da heyecanlıydı. Hediyesiyle yapacağı projelerinden bahsetti bize. Hepsini dinlerken biz de heyecanlanmaya başladık. Gerçekleştireceği hayallerinde ufak bir katkımız olması bizi çok mutlu ediyor. Gönüllümüze her şey için çok teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: