BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Kerem - Pamukkale Tıp Fakültesi

Pamukkale Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

İyiden iyiye üşümeye başladığımız ve soğuk rüzgarın tenimizde gezindiği bir aralık sabahında "Bugün acaba hangi miniğimizle tanışacağız?" düşüncesinin heyecanıyla hastanemizin Genel Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Serviste bizi sırma saçları ve sevimli mi sevimli tebessümüyle Kerem'in karşıladığını gördük.


Kerem'le sohbet etmeye başlamamızın ardından 8 yaşında olduğunu, ikinci sınıfta okuduğunu ve okuldaki arkadaşlarını çok sevdiğini öğrendik. Ayrıca kendisi satranç oynamaya bayılıyor ve tam bir yemek yapma hayranı. Yemek yapmayı o kadar çok seviyor ki televizyonda gördüğü hiçbir yemek programını kaçırmıyor ve karşısına çıkan her yemeğin püf noktalarını öğreniyormuş. Üstelik büyüyünce satranç öğretmeni veya aşçı olmak istediğini de söyledi.


Kendisiyle doyamadığımız sohbetlerimiz arasında ilk olarak Bil Bakalım Kim? oyununa merhaba dedik ve karakterlerimizi bulmak için birbirimize sorular sormaya başladık. Kıyasıya bir mücadelenin ardından Kerem'in bizleri yenmesini şaşkınlıkla izledik. Ardından Look & Find oyunumuzu kutusundan çıkararak yine heyecan dolu ve eğlenceli bir rekabete başladık. Kerem bu oyunda da bütün marifetlerini ortaya koydu ve bizi yenmeyi başardı. 

Biz her ne kadar kendisiyle sohbet etmeye ve oyunlar oynamaya doyamasak da ziyaretimizin sonuna doğru yaklaşıyorduk. Kerem'e "Sihirli bir lamban olsaydı ve içinden dilek cini çıksaydı ondan ne dilerdin?" diye sorduğumuzda "Batman, Batmobile Oyuncağı" cevabını aldık.


Siz de minik Kerem'in bu dileğini gerçekleştirmek ve yüzünde gülücükler açtırmak ister misiniz?

Yaz mevsiminin habercisi olan mayıs ayının sıcaklığını iyice hissettiğimiz bir güne minik Kerem'in hediyesinin bize ulaştığı haberiyle uyandık. Biraz heyecan biraz da sevinçle vakit kaybetmeden Kerem'in ailesine ulaştık. Kerem bizi ilk gördüğü anda tanıdı ve ziyaretimizde oynadığımız oyunlardan bahsetmeye başladık. Keyif dolu sohbetimizin sonunda kendisinin dileği olan Batmobil ve Batman Oyuncağı'nı Kerem'e teslim ederek kendisiyle vedalaştık. 


Miniğimizin dileğini gerçekleştiren ve yüzünde neşe dolu tebessümler açtıran gönüllümüze teşekkürlerimizi sunuyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: