BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

İlkay - Pamukkale Tıp Fakültesi

1 1

Pamukkale Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güzel bir sonbahar gününde, öğleden sonra Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Bugün acaba kiminle tanışacağız heyecanıyla hastanemizin Genel Pediatri servisine vardık ve 16 yaşındaki İlkay'la tanıştık. İlkay Diabetes Mellitus (Şeker Hastalığı) tanısıyla kalıyormuş burada. Hangi oyunu oynamak istediğini sorduğumuzda Tabu oynamak istediğini söyledi. Kelime dağarcığı çok geniş olduğu için kelimeleri anlatırken kendisine hayran kaldık. Daha sonra Bil Bakalım Kim oynamaya başladık. O oyunda da çok iyiydi. Oyunlardan sonra biraz daha sohbet ettik ve derslerinde hayli başarılı olduğunu öğrendik. Ağır ceza hakimi olmak istiyormuş. Aynı zamanda da bir kitap kurdu İlkay. Dünya klasiklerinden Türk Edebiyatı klasiklerine kadar birçok kitabı okuduğunu söyledi. Dileğini sorduğumuzda da cevabı "Hasan Ali Yücel Klasikleri Seti" oldu.

Siz de İlkay'ın bu dileğini gerçekleştirip yüzündeki gülümsemeye ortak olmak ister misiniz?

İlkay'ın hediyesi elimize ulaşınca heyecanla ailesini aradık. Kontrole geldiği gün hemen İlkay'ın yanına doğru yola koyulduk. Kitapları görünce çok mutlu oldu ve tatlı gülüşüyle bize teşekkür etti. Biraz daha sohbet ettikten sonra mutlu bir şekilde yanından ayrıldık. İlkay'ın dileğini gerçekleştirerek onun mutluluğuna ortak olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: