BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ali Kaan - Pamukkale Tıp Fakültesi

1 1

Pamukkale Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Havanın soğuduğu ve diğer renklerin yerlerini kahverengi ve sarı tonlarına bıraktığı serin bir aralık sabahına uyandık. Heyecanla ve hevesle hastanemizin Romatoloji servisinin yolunu tuttuk ve elbette yanımıza çeşit çeşit oyunlarımızı almayı da ihmal etmedik. Hastaneye vardığımızda ise bizleri tatlış mı tatlış ve güler yüzlü Ali Kaan'ın beklediğini gördük.


Ali Kaan 6 yaşında ve hastanemizde FMF Akdeniz Ateşi (Bir çeşit otoinflamatuar hastalıktır.) tanısıyla tedavi görmekte. Ali Kaan'ın bizi gördüğündeki neşesi her halinden belli oluyordu. Kendisiyle tanışmamızın hemen ardından öncelikle oyun hamurlarımızı kutularından çıkarıp çeşitli şekiller yapmaya başladık ve çok eğlendik.

Ardından Beşte Beş oyunumuza geçtik. Ali bu oyunu daha önce başka bir yerde oynadığını ve gayet iddialı olduğunu bizlere belirtti. Ayrıca zeka oyunlarını ve özellikle de satranç oynamayı çok çok sevdiğini söyledi.  Kendisiyle sohbet ederken bir abisi olduğunu ve satranç sevgisinin de abisinden kaynaklandığını söyledi. Ayrıca başta kediler ve kuşlar olmak üzere hayvanları çok ama çok sevdiğini ve eskiden muhabbet kuşu beslediklerini keyifle anlattı. Bu arada Ali'nin büyüyünce cumhuriyet başsavcısı olmak istediğini de öğrendik kendisinden.

Ziyaretimizin sonuna doğru eğer sihirli bir lambası olsa ve içinden dilek cini çıkmış olsaydı ondan ne isterdi diye sorduk. Ali de bizlere arabaları ne kadar çok sevdiğinden ve düşlerini süsleyen "Uzaktan Kumandalı Sarı Araba" hayalinden bahsetti.

Siz de miniğimizin hayalini gerçekleştirip dünyalar tatlısı yüzünde tebessümler oluşturmak ister misiniz?

Yeni yıla sayılı günler kala Ali Kaan miniğimizin hediyesi elimize ulaştı. Hediyesini vermek için hastaneye gittiğimizde miniğimizin taburcu olduğunu öğrendik, ailesiyle iletişime geçip hediyesini vermek için yola koyulduk. Bizi gördüğündeki mutluluk gözlerinden okunuyordu miniğimizin. 

Ali Kaan’a hediyesi olan uzaktan kumandalı sarı arabayı verdiğimizde çok mutlu oldu, elbette biz de onun mutluluğuyla mutlu olduk. Dileğini karşılayarak gözlerindeki mutluluğa sebep olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: