BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Nedime - Osmangazi Tıp Fakültesi

Osmangazi Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Dünyada hiçbir icat çocukların icadı kadar şirin değildir. Evet çocuklarımızın icadı; gülümsemek. 

Bugün Onkoloji bölümünde yatan 11 yaşındaki Nedime isimli lösemi (kan kanseri) hastalığı olan arkadaşımızla tanıştık. Bolca sohbet ettikten ve çocuğumuz yemeğini yedikten sonra hastanede hep boyama yaptığını öğrendik. Ablasının çizdiği resimleri boyadığını duyunca birlikte boyama yapmaya karar verdik. Boyama kitabındaki Şirinler’i boyayıp kimin hangi şirin olduğuna karar verdik. Nedime'ye en çok Hemşire şirinin yakıştığını söyledik çünkü hemşireleri çok seviyor ve ileride hemşire olmak istiyordu. Sohbetimiz sırasında Barbie bebekleri çok sevdiğini söylemişti, ona dileğini sorunca da Barbie bebek evi istedi. Siz de Nedime’nin dileğini gerçekleştirip yüzünü güldürmek ister misiniz?

Bugün minik çocuğumuz Nedime'nin hediyesinin geldiğini öğrendik ve bunu hemen onunla paylaşmak istedik. Nedime'nin ailesi ile irtibata geçerek o anda hastanede olduğunu öğrendik ve heyecanla hediyesini ona götürdük. Bugün zor bir gün geçirmesine rağmen hediyeyi görünce çok mutlu oldu. Hediyeyi dört gözle beklediğini söyledi. Biz de yüzünden ve söylediklerinden hastalığının ona yaşattığı zorlukları bir nebze unuttuğunu hissettik. Ona hayallerinin gerçek olabileceğini ve bu hastalığı da atlatabileceğini göstermiş olduk. Nedime’nin yüzünü güldüren gönüllümüze teşekkür ederiz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: