BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Sametcan - Ondokuz Mayıs Tıp Fakültesi

1 1

Ondokuz Mayıs Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Belki de ocak ayının son güneşli günlerinden birinde kiminle tanışacağımızı bilmeden heyecanla Onkoloji servisinin yolunu tuttuk. Yanımıza astronot resmi olan kum boyama oyunu, jenga ve hediyelik bir kitap almıştık. Odaya girdiğimizde tabletindeki çok sevdiği oyunları oynayan, karizmatik ve bir o kadar da eğlenceli olan Sametcan' la karşılaştık. Sametcan hastanemizde Ependimom (Beyin ve omurilikteki hücrelerden kaynaklanan bir tümör çeşitidir) tanısıyla tedavi görmekte. 11 yaşındaki meraklı arkadaşımıza uzay ve astronotlar hakkındaki kitabı hediye ettik ve astronot resimli kum boyamasını boyarken sohbet etmeye başladık. Sohbet esnasında hayvanları çok sevdiğini ve en sevdiği rengin turuncu olduğunu söyleyen miniğimiz oyunu ilk defa oynadığını ve çok beğendiğini söyledi. Oyunu oynarken  futbol oynamayı çok sevdiğinden ve Trabzonspor’ u tuttuğundan bahsetti. Annesinin yaptığı baklavaları tepsi tepsi yediğini ve muzu da çok sevdiğini öğrendik. Sonrasında jenga oynamayı önceden bildiğini öğrendiğimiz Sametcan bu oyunda gerçekten iyiydi. Ayrıca bisiklet sürmekten çok keyif aldığını ama bisikletinin bozulduğunu söyledi.

Artık dilek vaktimiz gelmişti ve ”Bisiklet” getirmemizi istedi. Sizler de kahramanımız Sametcan’ ın dileğini gerçekleştirip minik maceralarındaki bir mutluluk olmak ister misiniz?

 Bu soğuk günlerde miniğimiz Sametcan'ın hediyesinin elimize ulaştığını öğrenince çok heyecanlandık ve buluşma gününü ayarlamak için ailesi ile iletişime geçtik. Sametcan'ı daha çok bekletmeden hediyesini teslim ettik. Sametcan bisikleti çok beğendiğini ve çok mutlu olduğunu söyledi. Onun sevinci bize de çok iyi geldi, içimizi ısıttı. Dileğini gerçekleştirerek yüzündeki gülümsemeye ortak olan gönüllümüze teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: