BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Samet Gencay - Ondokuz Mayıs Tıp Fakültesi

1 1

Ondokuz Mayıs Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Yağmurlu bir mart günü ziyaretimizde yeni bir arkadaşımızla tanışacak olmanın verdiği heyecan ve mutlulukla yola düştük. Arkadaşımızın sevebileceğini düşündüğümüz oyunları yanımıza alıp Onkoloji servisinin yolunu tuttuk. Ziyaretimizde zeki olduğu kadar yakışıklı Samet Gencay ile tanıştık. Samet Gencay 17 yaşında ve ALL (Bir çeşit kan kanseri) tanısı ile hastanemizde tedavi görmekte. Vakit kaybetmeden Samet ile tanışıp biraz sohbet ettik. Kitap okumayı sever misin diye sorduğumuzda sevdiğini fakat son zamanlarda pek okumadığını söyledi. Yanında getirdiği ve eğlenceli bulduğu bir kitabını bize gösterdi. Sohbetimize devam ederken yanımızda getirdiğimiz oyunlardan Jenga'yı seçip oynamaya başladık. Samet'in ilk oynayışıydı ama o kadar iyi oynadı ki iki turda da kazanan taraf oldu. Biraz da Uno oynayalım deyip bu sefer ona geçtik. Enerjisi o kadar güzeldi ki bizim de enerjimizi katbekat arttırdı. Samet'in okulda en sevdiği dersin Türkçe olduğunu ögrendik. Ayrıca tuttuğu takım Fenerbahçeymiş. Biraz futbolculardan bahsedip oyunumuza devam ettik. Samet'in Jenga'da artık usta olduğunu görünce sonunda pes ettik. İlerde hangi mesleği istediğini sorduk. Arkadaşımızın iki tercihi vardı. Kara Harp Okulu’na gitmek istediğini veya hukuk bölümünde okuyabileceğini söyledi. Hangisini seçerse seçsin çok başarılı biri olacağı gözlerindeki güzel ışıltıdan belliydi. Ziyaretimizin sonuna doğru Samet'e dileğini sorduk. Bize "Bisiklet" olduğunu söyledi. Siz de Samet'in dileğini gerçekleştirip onun mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Samet'in dileği gerçekleştiğinde büyük bir heyecanla ailesine ulaştık. Samet hediyesi ulaştığında sevinçle bize dönüş yaptı. Miniğimizin dileğini gerçekleştirerek yüzündeki tebessüme ortak olan gönüllümüze teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: