BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

ELİF - Ondokuz Mayıs Tıp Fakültesi

Ondokuz Mayıs Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Kışın kendini göstermeye başladığı bir ocak günü kiminle tanışacağımızdan habersiz Hematoloji servisinin yolunu tuttuk. Elimizde boyama kitabı, oyun hamuru, çıkartmalar ve okuma kitabıyla odaya girdiğimizde bizi çok güzel bir prensesimiz Elif karşıladı. Elif, ALL (Bir çeşit kan kanseri) tanısıyla hastanemizde tedavi görüyor. 8 yaşındaki miniğimiz boyama yapmaktan çok keyif aldığını söylediğinde hemen kalemlerimizi ve boyama kitabımızı alıp boyamaya başladık. Çok güzel boyama yapan miniğimizle oyun oynarken bir yandan da sohbet ettik. Miniğimiz en sevdiği rengin pembe olduğunu, bisiklete binerken çok eğlendiğini söyledi. Çiğköfteyi çok seven miniğimiz oyun hamurundan bize çok lezzetli çiğköfteler de yaptı. Ayrıca sohbetimiz sırasında büyüyünce doktor olmak istediğini öğrendik. Dileğini sorma vakti gelmişti. Prensesimiz biraz düşündükten sonra "Cicciobello Bebek Oyuncak" istediğini söyledi. Dileğimizi aldıktan ve biraz da kardeşleri hakkında sohbet ettikten sonra el sallayarak odadan ayrıldık. Siz de bu miniğimizin dileğini gerçekleştirip onun yüzündeki tebessüme sebep olmak ister misiniz?

Elif'in hediyesinin geldiğini öğrenir öğrenmez ailesiyle iletişime geçtik. Miniğimizin hastanede olduğunu öğrendiğimizde hediyesini ulaştırma heyecanı kapladı içimizi. Hediyeyi aldığımız gibi Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Elif hediyesini gördüğünde çok mutlu oldu ve bize teşekkür etti. Biz de Elif'in dileğini yerine getirerek onun mutluluğuna vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: