BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yunus Emre - Mersin Tıp Fakültesi

1 1

Mersin Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güzel bir günün sabahında hastanemizin Pediatri servisinde Büyük Arter Transpozisyonu (Bir çeşit kalp damar rahatsızlığı) tanısı ile misafir ettiğimiz 11 yaşındaki neşe dolu miniğimiz Yunus Emre ile tanışıyoruz. O kadar hayat dolu ve zeki bir miniğimiz ki hemencecik arkadaş oluveriyoruz. Bize okulundan bahsediyor. Okulunu ve bütün dersleri çok sevdiğini ve ileride öğretmen olmak istediğini öğreniyoruz. Ayrıca çok da zeki ve başarılı olduğunu fark ediyoruz muhabbet ettikçe. Bu arada da denge oyunu oynuyoruz ve hep bizi yeniyor. Sonra Jengalar ile değişik nesneler yapmaya başlıyoruz. Ufak bir taht bile yapıyoruz hatta. Daha sonra ise labirent yapmaya karar verip beraber çok zorlu bir parkur hazırlıyoruz. Yine de Jengalara doyamayıp bir de domino taşı olarak kullanıyoruz. Meğer Jenga zaten önceden de kendi kuzenleriyle severek oynadığı bir oyuncakmış miniğimizin. Bu arada bize resim yapmaktan çok hoşlandığından da bahsediyor miniğimiz ve bizim resmimizi çizip bize hediye ediyor. Hayallerimizden konu açılınca ise iki tekerlekli bir bisikletinin olmasını ve iki tekerlekli bisiklet sürmeyi öğrenmeyi düşlediğini öğreniyoruz Yunus Emre’mizin. Ve en sevdiği renk mavi olduğu için “Mavi bir bisiklet” istiyor. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirerek onun neşesine ortak olmak ister misiniz?

Bisiklet elimize ulaşır ulaşmaz Yunus Emre’nin ailesiyle iletişime geçtik. Miniğimize sürpriz olsun diye haber vermedik. Hiç beklemediği hediyesini görünce sevinçten yerinde duramadı. Miniğimizi böylesine mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: