BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ceren - Mersin Tıp Fakültesi

Mersin Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizin Pediatri servisinde mini mini, çok tatlı Ceren ile tanıştık. Hastanemizde Glanzman Sendromu (Kan pulcuklarının fonksiyon kusuru) sebebiyle misafir ediyoruz. Ceren ile gider gitmez sohbet etmeye  başladık, asla çekingen davranmadı. Sıcacık sohbetiyle bizi çok etkiledi hayat dolu Ceren. Ceren 11 yaşında çok enerjik ve sevecen bir çocuk. Hobilerinden söz etti. Müzik dinlemeyi ve keyfini çıkararak yüksek sesle şarkı söylemeyi çok seviyormuş, çevresindekileri de performansıyla etkiliyormuş. Bize okulundan, arkadaşlarından bahsetti. Derslerinin iyi olduğunu, sadece İngilizce'de zorlandığını söyledi. Ama bunu şarkılarla halletmeye çalışacağını söyledi. Doktor olmak istediğini söyledi. Hatta bizler gibi gelip çocuklarla oyun oynamak için şimdiden can atıyormuş, bize bu hayalinden de söz etti minik Ceren'imiz. Onunla satranç oynadık ve bu işin ustası olduğunu gördük. En sevdiği renk mormuş. Bizden dileği kocaman evi olan mor renkli "Barbie Bebek Seti". Miniğimizin dileğini gerçekleştirmek ister misiniz?

Güne Ceren'imizin hediyesinin geliş haberi ile başladık ve bu haber bizi çok mutlu etti. Bir an önce Ceren'e hediyesini ulaştırmak için içimiz kıpır kıpır bir şekilde ailesi ile irtibata geçtik. Ceren'in hastanede değil de evinde olduğunu ögrenince hemen işe koyulduk ve hediyesini evine kargoladık. O da bize bu güzel, tatlı ve mutlu olduğu fotoğrafını, teşekkürlerini ve iyi dileklerini yolladı. Ceren'imizin mutluluğuna mutluluk katan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: