BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ahmet Can - Mersin Tıp Fakültesi

1

Mersin Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Yeni yılın ilk ziyaretinde bu kadar cana yakın ve yakışıklı bir gençle tanışacağımızı bilmeden Hematoloji bölümüne yeni çocuklarla tanışmak için yola koyuluyoruz. Koridordaki odaları gezerken Ahmet Can'la tanışıyoruz. Ahmet Can, 15 yaşında Lösemi (Bir çeşit kan kanseri) tanısıyla hastanemizde tedavi görüyor.

Ahmet Can'la tanışıp sohbet eşliğinde Jenga oynamaya başlıyoruz. Jenga oynamaya başlamadan hepimizi yeneceğini söyleyen hırslı arkadaşımız dediğini yapıyor ve bizi defalarca mağlup etmeyi başarıyor.

Sohbet esnasında resim yapmayı çok sevdiğini ve en sevdiği renklerin mavi ve yeşil olduğunu öğreniyoruz. Bizlere resim çizme ile ilgili taktikler vereceğinin sözünü de alarak sohbetimize devam ediyoruz. Yeni hobiler edinmek istediğini de öğrendiğimiz yakışıklımız müzik aletlerine çok ilgili olduğunu ve özellikle de bateri çalmayı öğrenmek istediğini söylüyor. Ona "Noel Baba'dan bir hediye isteyebilme şansın olsaydı ne isterdin?" diye sorunca hiç düşünmeden "Daha çok resim yapabilmek için "Boya ve Fırça seti" isterdim." diyor.

Jengadan hevesini aldığını söyleyen oyun dehası arkadaşımızla başka bir gün Uno oynamak üzere anlaşıp odadan ayrılıyoruz. Sizde Ahmet Can'ın dileğini yerine getirip mutluluğuna ortak olur musunuz?

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: