BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Zehra - Meram Tıp Fakültesi

Meram Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Yağmurlu bir bahar gününde, derslerimizin bitiminden sonra çantamızı birbirinden güzel oyunlarla doldurup hastanemizin yolunu tuttuk. Bugün hangi miniğimizle tanışacağımızı bilmiyor olmanın heyecanı ile hastaneye gidip prensesimizin odasına girdiğimizde, minik Zehra kocaman gülümsemesi ile bizleri karşıladı. Zehra, 8 yaşında ve hastanemizin İmmünoloji servisinde Ülseratif Kolit (Kalın bağırsakta ülser ve iltihapla karakterize hastalık) tanısıyla tedavi görmekte. Akıllı ve sevimli miniğimiz bizimle oyun oynamak için çok heyecanlıydı, hemen getirdiğimiz oyuncakları ve çantamızı inceledi. Çantamızda gördüğü Süper Doktor oyunu ile başlamak isteyen prensesimiz, oyunu oynarken bize ileride ne olmak istediğine henüz karar veremediğini söyledi. Süper Doktor oyunumuzu bitirdikten sonra Zehra, getirdiğimiz Mevsimler adlı boyama kitabını birbirinden güzel renklerle boyamaya başladı. Miniğimiz, kardeşi ile sık sık boyama yapıyormuş ve resim çizmeyi çok seviyormuş. Konuşmamız esnasında en sevdiği mevsimin yaz olduğunu ve favori renginin pembe olduğunu öğrendik. Bize yaz tatili planlarından bahsetti, prensesimiz denizi çok seviyormuş. Daha sonra boyamamıza ara verip Bil Bakalım oyununa geçtik. Zehra bizim için oyundaki hayvanlı resmi seçti ve heyecanlı bir şekilde takımlar halinde oynamaya başladık, bir yandan da onun kedileri ve köpekleri çok sevdiğini öğrendik. Miniğimiz, gelecekte bir kedi sahiplenmek istiyormuş. Bu konuşmanın ardından prensesimizle yanımızda getirdiğimiz oyun hamurunu kullanarak küçük hayvan şekilleri yaptık. Oyunlarımızın sonuna doğru Zehra bize dileğinin "Barbie Evi" olduğunu söyledi. Siz de prensesimizin dileğini gerçekleştirerek onun mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Hediyesinin bize ulaştığını öğrenir öğrenmez hemen prensesimizin ailesine ulaştık ve hastanemize ne zaman geleceklerini öğrendik. O gün geldiğinde büyük bir heyecanla Zehra’nın dileğiyle birlikte hastanenin yolunu tuttuk. Bizi gördüğüne çok sevinen miniğimiz hemen heyecanla hediyesini açtı. Dileğini görünce en büyük hayalinin bu olduğunu söyleyerek bizlere teşekkür etti. Oynadıkça bizi hatırlayacağını söylediğinde biz de çok mutlu olduk. Miniğimizin dileğini gerçekleştirip onun gülümsemesine ortak olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: