BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yunus Can - Meram Tıp Fakültesi

1 1

Meram Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Rüzgarlı bir bahar günü mutluluk paketimizin ve oyunlarımızın içinde olduğu çantamızı kolumuza takıp fakültemiz İmmünoloji servisine doğru yola koyulduk. İmmünoloji servisinde İmmün Yetmezlik (Bağışıklık sistemi yetersizliği) tedavisi gören 8 yaşındaki Yunus Can ile tanıştık. Odaya ilk girdiğimizde Yunus Can, bizi büyük bir heyecanla karşılayıp elimizdeki oyunları merakla sordu. Mavi rengi çok sevdiğini söyleyen miniğimizin kıyafetleri de maviydi. Oyunlarımızı büyük bir heyecanla oynamaya başladık. İlk olarak Süper Doktor oynamak isteyen miniğimiz bu oyunda çok başarılıydı ve oyunu kazandı. Daha sonra oynadığımız Bil Bakalım oyununda da gözündeki mutluluk ve heyecan görülmeye değerdi. Köpekleri çok sevdiğini ve onlarla oynamaktan keyif aldığını söyleyen Yunus Can tatlı yemeyi çok sevdiğini de bizimle paylaştı. Son olarak da beraber büyük bir keyifle Uno oynadık. Futbolu çok sevdiğini söyleyen miniğimizin tuttuğu takımın Galatasaray olduğunu öğrendik. Bizden dileği ise "Galatasaraylı Bir Futbol Topu ve Sibop" oldu. Peki siz Yunus Can'ın bu dileğini gerçekleştirip mutluluğuna ortak olmak istemez misiniz?

Soğuk bir bahar gününde miniğimizin hediyesinin fakültemize geldiğini öğrenince çok mutlu olduk. Hemen aileyle iletişime geçtik ve miniğimizin iki gün sonra hastanede olacağını öğrendik. Hastaneye gelmelerini sabırsızlıkla beklemeye başladık. Miniğimizin geldiği gün hiç vakit kaybetmeden topu ve Galatasaray baskılı kupayı yanımıza alarak yola çıktık. Yunus Can hediyesini ve yanında olan notu görünce çok sevindi. Mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedik. Miniğimizi mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: